Reklama

Orlen analizuje udział w budowie elektrowni jądrowej

PKN Orlen analizuje udział w projekcie budowy elektrowni jądrowej - poinformował wiceprezes spółki Mirosław Kochalski w wywiadzie dla agencji Reutera.

Publikacja: 02.02.2018 12:35

Orlen analizuje udział w budowie elektrowni jądrowej

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

ula

- Analizujemy wszystkie możliwe projekty, które mogą mieścić się w naszej strategii, naturalnie łącznie z projektem elektrowni jądrowej - powiedział Mirosław Kochalski. - Nie w perspektywie roku czy dwóch, ale w perspektywie co najmniej 15–20 lat - powiedział Kochalski.

Wiceprezes Kochalski powiedział w rozmowie z Reutersem, że wyraźny spadek jakość ropy Ural i wyższa zawartością w niej siarki, może stanowić konieczność rozpoczęcia negocjacji z rosyjskimi partnerami Orlenu. Głównymi dostawcami ropy do grupy są obecnie Rosnieft i Tatnieft.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama