W pierwszym kwartale przyszłego roku firma Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło rozpocznie wiercenia dla Polish Oil & Gas Company Libya. Oba podmioty są kontrolowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Podpisany kontrakt przewiduje wykonanie prac wiertniczych w libijskim basenie naftowym Murzuq.

Prace wiertnicze, obejmujące odwiercenie ośmiu otworów na koncesji 113 w basenie Murzuq, prowadzić będzie polsko-libijska załoga. Do realizacji projektu PNiG Jasło przeznaczy urządzenie wiertnicze Cabot-750, którym poprzednio realizowano kontrakt dla niemieckiego koncernu RWE. Wiercenia dla POGC Libya będą kolejnym etapem prac na libijskiej koncesji PGNiG.

PNiG Jasło obchodzi w tym roku pięciolecie obecności na rynku libijskim. W 2005 r. założyło oddział w Trypolisie i rozpoczęło realizację prac wiertniczych dla WAHA Oil Company oraz RWE Dea Libya. Obecnie na terytorium Libii znajdują się dwa urządzenia wiertnicze PNiG Jasło.

PNiG Jasło to jeden z największych polskich kontraktorów wiertniczych. Oprócz działalności na terenie Polski, firma od lat realizuje projekty za granicą, w tym m.in. w Libii, Niemczech i Rosji.