- Umowa jest w końcowej fazie, na etapie składania podpisów przez strony - zapewnił nas kilka dni temu Paweł Mazur, rzecznik prasowy OLPP. Bardzo podobne zapewnienie składał jednak także pół roku wcześniej, gdy ostatni raz pytaliśmy o przeciągające się rozmowy z Orlenem. Wtedy jego odpowiedź brzmiała: ”Nowe warunki świadczenia usług zostały już uzgodnione, a zapisy nowej umowy są w końcowej fazie uzgodnień”.

Zapytaliśmy także Orlen: - Negocjacje dotyczące umowy z OLPP zostały zamknięte – poinformowano nas wczoraj w biurze prasowym płockiego koncernu. - Dokument oczekuje na zgody korporacyjne – dodali pracownicy Orlenu.

OLPP zajmuje się przesyłem i magazynowaniem paliw płynnych. W ponad 20 bazach ma zbiorniki o łącznej pojemności prawie 1,8 mln m[sup]3[/sup]. Płocki koncern jest zaś jego największym klientem. Zapewnia jedną trzecią przychodów Operatora.

Choć umowa pomiędzy nim a Orlenem wygasła formalnie blisko ponad rok temu, OLPP nadal świadczy usługi koncernowi z Płocka. Ponieważ jednak nie ma nowego porozumienia, odbywa się to nadal na zasadach, jakie obowiązywały w czasie obowiązywania poprzedniej umowy.