Plany inwestycyjne Unipetrolu na najbliższe lata powoli zaczynają się krystalizować. Jak informuje tygodnik „Euro", na pierwszy ogień mają pójść należące do OMV stacje benzynowe w Czechach. Podane informacje są zgodne z wcześniejszymi komunikatami spółki, która zapowiadała, że do 2017 r. planuje zwiększyć swój udział w rynku detalicznym paliw do 20 procent z 14 procent obecnie.

W wywiadzie dla czeskiego tygodnika prezes Unipetrolu Marek Świtajewski powiedział, że spółka jest otwarta na przejęcia na rynku detalicznym, jednak odmówił komentarza, jeśli chodzi o szczegóły.

- Rozmawiamy z operatorami stacji benzynowych, ale są to rozmowy poufne - powiedział cytowany przez tygodnik prezes. - Nie mogę powiedzieć, czy rozmawiamy z dużymi, czy z małymi graczami - dodał.

Komentarza odmówili rzecznicy Unipetrolu i OMV.

Przedstawiona na początku miesiąca strategia dla Unipetrolu zakłada, że w latach 2013–2017 spółka planuje przeznaczyć 19 mld koron, czyli 3,17 mld zł na inwestycje. Większość pieniędzy zostanie wydane na przeznaczona na przedsięwzięcia w segmencie petrochemicznym i energetycznym. Unipetrol planuje m.in. wybudować nowe bloki energetyczne i zmodernizować już funkcjonujące, dzięki czemu będzie mogła produkować więcej tańszej energii elektrycznej i pary wodnej.