Paweł Tamborski, który dotychczas nadzorował w MSP energetykę, skupi się bardziej na spółkach sektora finansowego, m.in. Polskich Inwestycjach Rozwojowych, czy zmianami w systemie OFE.

Szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński podjął zarządzenie w tej sprawie 12 sierpnia. - Od dłuższego czasu w resorcie mieliśmy wakat na stanowisku sekretarza stanu, ze stanowiska podsekretarza stanu odszedł też Tomasz Lenkiewicz. Minister Gawlik przejął nadzór nad energetyką od ministra Tamborskiego, który ma kilka ważnych celów do zrealizowania. Przygotowanie do IPO Energi, dokończenie prywatyzacji PHN, wzmożony nadzór nad PIR, Ciech to tylko kilka istotnych spraw, którymi będzie zajmował się przez kolejne miesiące. Do tego dochodzi polityka dywidendowa spółek Skarbu Państwa oraz wszystkie kwestie związane z rynkiem kapitałowym. Minister Gawlik zaś jest niezwykle doświadczoną osobą jeśli chodzi o znajomość sektora energetycznego, wobec czego zmiana w podziale kompetencji kierownictwa MSP była naturalna - wyjaśnia Magdalena Kobos, dyrektor biura komunikacji w MSP.

Nieoficjalne informacje o tym, że Paweł Tamborski przestanie nadzorować sektor energetyczny, pojawiały się od miesięcy. Najbliższe kwartały w tej branży zapowiadają się gorąco m.in. ze względu na zapowiadany debiut giełdowy gdańskiej Energi oraz przygotowywana przez PGE inwestycja w dwa nowe bloki w Elektrowni Opole.