Celem współpracy jest zoptymalizowanie kosztów pozyskania gazu dla klientów końcowych. Wiosną energetyczna spółka przedstawi ofertę sprzedaży błękitnego paliwa skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. Będzie to oferta opierająca się na formule połączonej sprzedaży energii elektrycznej i gazu.

- Nawiązanie współpracy z największym koncernem paliwowym w Polsce oznacza dla nas możliwość dywersyfikacji dostaw paliwa gazowego dla klientów. Z naszego punktu widzenia najważniejsze są: konkurencyjna cena i bezpieczeństwo dostaw, a to może nam zaoferować PKN Orlen – ocenił cytowany w komunikacie Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enei ds. handlowych.

Oba koncerny aktywnie uczestniczą w rozwoju i liberalizacji rynku gazu w Polsce. Poznańska grupa już niezbędne koncesje na obrót paliwami gazowymi, a jej odpowiedzialna za handel hurtowy spółka jest członkiem Towarowej Giełdy Energii na rynku gazu.

Enea i PKN Orlen współpracują na różnych polach. M.in. poznańska spółka jest jednym ze sprzedawców energii elektrycznej do płockiego koncernu paliwowego.