Zdobycie kontraktu na budowę nowej elektrowni węglowej Vinh Tan 4 wzmocni pozycję Doosan Heavy Industries & Construction na rynku azjatyckim, w tym Indiach, Tajlandii i Indonezji.

Doosan ukończył niedawno budowę jednej z najnowocześniejszych elektrowni na świecie opalanych węglem kamiennym (czy brunatnym) o mocy 4000 MW w Indiach w miejscowości Mundra. Elektrownia składa się z pięciu bloków o mocy 800 MW każdy. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Doosan w 2013 r. zrealizował też elektrownię z blokami parowo-gazowymi, o mocy 2000 MW, która jest największą tego typu elektrownią w Dubaju.

Doosan zdobywa też udziały w polskim rynku infrastruktury energetycznej. W zeszłym roku spółka pozyskała 6 kontraktów związanych z dostarczeniem kluczowych elementów dla polskich elektrowni, technologii i infrastruktury energetycznej oraz umowy na usługi serwisowe. Doosan w Polsce stara się o pozyskanie kontraktu w formule „pod klucz" na budowę nowego bloku energetycznego w należącej do PGE Elektrowni Turów. W sprawie tej inwestycji trwa procedura odwoławcza. Doosan Doosan oraz Shanghai Electric Group starają się wykazać, że PGE nie powinno uznać oferty zwycięskiego konsorcjum Hitachi Power Systems Europe, Budimeksu i Tecnicas Reunidas.