CEZ kupuje firmę Metrolog

Bloomberg

CEZ przejął 100 proc. udziałów w spółce Metrolog. Firma jest jednym z wiodących producentów kompaktowych węzłów cieplnych na polskim rynku.

Zajmuje się kompleksową realizację inwestycji z zakresu energetyki cieplnej, a także budowy systemów uzdatniania wody. Jej roczne zyski w ciągu pięciu ostatnich lat osiągały średnią wartość około 70 mln zł.

Transakcja czeka jeszcze na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Dołączenie do CEZ spółki Metrolog potwierdza nasze dążenie do dalszego umacniania pozycji na polskim rynku usług energetycznych świadczonych zarówno dla przemysłu, jak i sektora publicznego – stwierdził Jaromír Pečonka, prezes CEZ ESCO Polska.

– Misją Metrologa jest realizacja nowoczesnych rozwiązań, służących zrównoważonemu rozwojowi naszych klientów. Dołączenie do jednej z największych w Europie grup energetycznych stwarza przed nami nowe możliwości realizacji tego celu. Nasz profil działania, ugruntowana pozycja, doświadczony zespół i nowatorskie podejście stanowią wspólne wartości z grupą CEZ i dają nam pewność dobrej współpracy i dalszego rozwoju – stwierdził Lech Wojcieszyński, prezes firmy Metrolog.

To kolejna w ostatnim czasie akwizycja na polskim rynku, dokonana przez CEZ, największego w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej koncernu energetycznego.

CEZ ESCO realizuje działania związane ze zwiększaniem efektywności energetycznej, w tym m.in. z poprawą gospodarki ciepłowniczej obiektów. Dzięki włączeniu w strukturę Grupy CEZ spółki Metrolog, będącej dostawcą rozwiązań wykorzystywanych przy tego typu inwestycjach, możliwe jest osiągnięcie efektów synergii – zwiększenie potencjału sprzedażowego spółki Metrolog i zwiększenie portfela usług spółki CEZ ESCO Polska.

Mogą Ci się również spodobać

Dobra prognoza dla zielonej energii

Im więcej zielonej energii na świecie tym lepiej dla gospodarki, klimatu i naszego zdrowia. ...

Unimot opublikował prospekt

Spółka chce pozyskać od inwestorów około 85 mln zł. Przeznaczy je głównie na rozwój ...

Saudyjczycy idą w gaz

Ceny ropy naftowej wciąż są niskie. Dla Arabii Saudyjskiej oznacza to kłopoty budżetowe. Dlatego ...

Pakistański gazociąg za rosyjskie pieniądze

Gazociąg na terenie Pakistanu zbuduje i sfinansuje rosyjska firma. I nie będzie to Gazprom. ...

Niepewna przyszłość naszego węgla

Polska nie zrezygnuje z produkcji energii z czarnego paliwa przez najbliższe dekady. Tymczasem importujemy ...

Gazociąg na Żerań gotowy

Gazociąg do Elektrociepłowni Żerań jest gotowy do użytku na miesiąc przed planowanym terminem, a ...