CEZ kupuje firmę Metrolog

Bloomberg

CEZ przejął 100 proc. udziałów w spółce Metrolog. Firma jest jednym z wiodących producentów kompaktowych węzłów cieplnych na polskim rynku.

Zajmuje się kompleksową realizację inwestycji z zakresu energetyki cieplnej, a także budowy systemów uzdatniania wody. Jej roczne zyski w ciągu pięciu ostatnich lat osiągały średnią wartość około 70 mln zł.

Transakcja czeka jeszcze na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Dołączenie do CEZ spółki Metrolog potwierdza nasze dążenie do dalszego umacniania pozycji na polskim rynku usług energetycznych świadczonych zarówno dla przemysłu, jak i sektora publicznego – stwierdził Jaromír Pečonka, prezes CEZ ESCO Polska.

– Misją Metrologa jest realizacja nowoczesnych rozwiązań, służących zrównoważonemu rozwojowi naszych klientów. Dołączenie do jednej z największych w Europie grup energetycznych stwarza przed nami nowe możliwości realizacji tego celu. Nasz profil działania, ugruntowana pozycja, doświadczony zespół i nowatorskie podejście stanowią wspólne wartości z grupą CEZ i dają nam pewność dobrej współpracy i dalszego rozwoju – stwierdził Lech Wojcieszyński, prezes firmy Metrolog.

To kolejna w ostatnim czasie akwizycja na polskim rynku, dokonana przez CEZ, największego w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej koncernu energetycznego.

CEZ ESCO realizuje działania związane ze zwiększaniem efektywności energetycznej, w tym m.in. z poprawą gospodarki ciepłowniczej obiektów. Dzięki włączeniu w strukturę Grupy CEZ spółki Metrolog, będącej dostawcą rozwiązań wykorzystywanych przy tego typu inwestycjach, możliwe jest osiągnięcie efektów synergii – zwiększenie potencjału sprzedażowego spółki Metrolog i zwiększenie portfela usług spółki CEZ ESCO Polska.

Mogą Ci się również spodobać

Kosiniak-Kamysz: niech prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE

Wnioskujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o OZE, ponieważ ona niszczy ...

Blisko 2 mld zł na poprawę sieci Tauronu w tym roku

Tauron dystrybucja wyda w tym roku ok. 1,8 mld zł na rozwój i modernizację ...

PKN Orlen sprzedał trzy przedsiębiorstwa

PKP Cargo przejmie od płockiego koncernu dwie firmy kolejowe. Trans Polonia kupi przewoźnika drogowego. ...

PGE: Kolejne decyzje inwestycyjne już niebawem

PGE: Kolejne decyzje inwestycyjne już niebawem Do połowy roku Polska Grupa Energetyczna zdecyduje o ...

Basen Permski czyli łupkowe eldorado

Amerykańskie giganty paliwowe mocno inwestują w największe złoża łupkowe kraju. Za pięć lat podwoją ...

Rachunek jak abonament na prąd

W przyszłości pojawi się nie tylko opłata stała za moc, ale też za dostęp ...