PAK idzie na dietę

Bloomberg

Przynajmniej 250 mln zł chce zaoszczędzić ZE PAK w wyniku realizacji planu poprawy efektywności. Obejmuje on lata 2016-2018.

– To dopiero wstępne szacunki. Zakładam, że ostateczna kwota będzie wyższa. Będziemy mogli podać w maju lub najpóźniej w czerwcu – stwierdził Aleksander Grad, prezes spółki podczas konferencji wynikowej.

Spółka wyznaczyła już główne obszary prowadzonej restrukturyzacji. Chce wygenerować oszczędności m.in. w obszarze usług remontowych i serwisowych (tam zakłada sprzedaż dwóch spółek), zoptymalizować proces zakupów i stworzyć Centrum Usług Wspólnych dla działów księgowo-finansowych i IT.

Prezes ZE PAK pytany o plany w zakresie dywidendy stwierdził, że wyniki grupy za 2015 r. nie skłaniają do rekomendacji jej wypłaty. -Jednak jeszcze ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła -podkreślił Grad.

Przypomnijmy, że strata netto grupy w ubiegłym roku sięgnęła 1,88 mld zł i była wynikiem odpisów aktualizujących wartość posiadanych aktywów o taką właśnie kwotę.

Mogą Ci się również spodobać

Węglowy skansen wita

Początek szczytu klimatycznego nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Polski. Zaczął pierwszy obywatel RP, ...

Nowe Opole rośnie, ale to nie wystarczy

PSE nie będą miały wystarczającej rezerwy mocy może już nawet w 2020 roku. Wszystko ...

Akcjonariusze Jukosu napisali do Tuska

W piśmie do Rady Europejskiej akcjonariusze Jukosu przedstawili program spłacania przez Rosję zasądzonego odszkodowania. ...

Fuzja Orlenu z Lotosem jest tylko kwestią czasu

Kolejny przedstawiciel rządu mówi o potrzebie połączenia Orlenu z Lotosem. Korzyści odniosłyby obie firmy. ...

Wiatrakowy dylemat władzy

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad interpretacją zapisów dotyczących podatków od nieruchomości dla farm wiatrowych ...

Tauron chce zaoszczędzić 1,2 mld zł

Katowicki koncern prowadzi zaawansowane prace nad opracowaniem kolejnego planu oszczędnościowego na lata 2016-2018. – ...