Aktualizacja: 15.03.2025 16:04 Publikacja: 15.03.2024 14:00
Siedziba Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Foto: PAP/Albert Zawada
Jak informuje resort klimatu, Dorota Zawadzka-Stępniak zwyciężyła w procesie rekrutacyjnym organizowanym przez Radę Nadzorczą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej. Rekomendacja trafiła do minister klimatu i środowiska. - Wielka i potrzebna zmiana w Polsce w podejściu do klimatu i środowiska będzie zachodzić w dużej mierze dzięki pracy NFOŚiGW. Potrzebujemy w tym funduszu poprawy efektywności, przejrzystości i nowych pomysłów, które będą wspierać Polki i Polaków oraz naszą gospodarkę. Wierzę, że uda się nam tego dokonać z nowym zarządem funduszu – mówi Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska.
Współpraca Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii dotycząca realizacji projektów energetycznych powinna przyczynić się do uzyskania w regionie stabilnych dostaw prądu, w przystępnej cenie i w oparciu o odnawialne źródła.
Byli już pracownicy Rafako, którzy z ostatnim dniem lutego pożegnali zakład pracy, mają jednak nadzieje, że wrócą, jeśli tylko model stworzenia nowego podmiotu na bazie dawnego Rafako zmaterializuje się. W tym celu część pracowników podpisała specjalną listę, w której deklarują, że mogą wrócić do zakładu w Raciborzu.
Założenia Czystego Ładu Przemysłowego mają pozwolić na obniżenie cen energii i wzrost konkurencyjności przemysłu, ale zdaniem branży i ekspertów są na to niewielkie szanse.
Mam nadzieję, że to już ostatnie miesiące ingerowania w rynek energetyczny i wkrótce powrócimy do wolnych cen oraz konkurujących ze sobą firm – mówi Joanna Kępczyńska, członkini zarządu E.ON Polska ds. finansowych.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
W ramach KPO należąca do koncernu firma Energa Operator otrzymała 7,66 mld zł pożyczki na rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych. Za te pieniądze możliwe będzie m.in. przyłączenie do sieci 9 GW mocy z odnawialnych źródeł.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski dla długoterminowych zobowiązań w walucie obcej na poziomie A- z perspektywą stabilną.
Europa i Stany Zjednoczone powinny ostatecznie znormalizować stosunki z Rosją, gdy tylko zakończą się walki na Ukrainie - powiedział w wywiadzie dla Bloomberga sekretarz generalny NATO Mark Rutte.
Podatnik, który ma zaległość z rocznego PIT i spłaca ją za zgodą fiskusa w ratach, nie przekaże swojego 1,5 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego.
Nowa projekcja inflacyjna NBP nieco się zdezaktualizowała tuż po tym, jak została zaprezentowała. Można się spodziewać, że trajektoria inflacji będzie w tym roku niższa od prognoz.
Rok po zapowiedzi wprowadzenia Karty Praw Podatnika takiego dokumentu wciąż nie ma. Czy prawa podatników są przestrzegane? Różnie z tym bywa.
Aż 15503 skarg wpłynęło na audycje Telewizji Republika i wPolsce24 - większość to jednak petycje z generatora. Skargi dotyczą także reportażu TVP o ojcu Tadeuszu Rydzyku oraz wywiadu Krzysztofa Stanowskiego z Januszem Walusiem.
Cena złota ustanowiła kolejny rekord - w piątek przed południem sięgnęła prawie 3005 dolarów za uncję.
Cena złota ustanowiła kolejny rekord. Ledwie kilka dolarów dzieliło ją od poziomu 3000 dolarów za uncję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas