Aktualizacja: 15.11.2024 04:44 Publikacja: 05.07.2022 12:16
Foto: Adobe Stock
Pytany o sytuacje na rynku węgla przekonywał, że ciepła w naszych domach nie zabraknie. – Jeśli jednak mówimy, że naszym priorytetem są dostawy ciepła, to być może w obszarze energii elektrycznej trzeba będzie trochę mniej energii zużywać – powiedział Gawin.
Dodał, że URE na bieżąco zatwierdza taryfy dla ciepłownictwa i podwyżki wynoszą co najmniej kilkadziesiąt procent. – Podwyżki są bardzo różne, na poziomie co najmniej kilkudziesięciu procent, co wynika z cen gazu i węgla. Taryfy odzwierciedlają sytuację na rynku, przede wszystkim ceny surowców energetycznych. Wychodzimy z założenia, że lepiej jest taryfę zatwierdzić, albowiem jej niezatwierdzenie grozi upadłością przedsiębiorstwa, a to jest scenariusz dużo groźniejszy dla klienta – wyjaśnił Gawin.
Rząd chce mrozić ceny energii dla gospodarstw domowych także w 2025 r. Stała cena miałaby zostać utrzymana także przynajmniej w pierwszych sześciu miesiącach przyszłego roku czyli do wyborów prezydenckich – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Ceny energii elektrycznej na giełdzie na przyszły rok spadają. Sprzedawcy energii także coraz mocniej rywalizują, proponując konkurencyjne względem urzędowych ceny.
Widać przestrzeń do tego, by państwo wychodziło z działań interwencyjnych na rynku energii i żeby pozwoliło działać rynkowi – stwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin. Wskazał, że rynkowe ceny energii bywają już bardzo konkurencyjne.
Licznik prądu może ulec awarii. Wówczas zdarza się, że zawyża zużycie prądu. To zaś w połączeniu z rosnącymi cenami energii, może znacząco obciążać domowy budżet. Jak sprawdzić, czy licznik pokazuje prawidłowe zużycie prądu?
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Sezon zaczął się na dobre. O zapasy węgla i gazu można być spokojnym. Ceny ciepła nie będą też różnić się od tych z poprzedniego sezonu.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Licznik prądu może ulec awarii. Wówczas zdarza się, że zawyża zużycie prądu. To zaś w połączeniu z rosnącymi cenami energii, może znacząco obciążać domowy budżet. Jak sprawdzić, czy licznik pokazuje prawidłowe zużycie prądu?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydowały o zwiększeniu budżetu programu Mój Prąd 6.0 z 400 mln do 1,25 miliarda złotych.
Spółka Tauron Sprzedaż wprowadziła dla gospodarstw domowych z terenów objętych powodzią obniżone stawki za energię - takie, jakie obowiązywały dwa lata temu.
Poniedziałek, 30 września 2024 r. to ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę bonu energetycznego. Wyjaśniamy: komu przysługuje bon energetyczny, ile wynosi i jak złożyć wniosek.
Wysokie ceny energii skłaniają do większej kontroli zużywanego w naszych domach prądu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, który sprzęt generuje największe koszty. Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zakupem. Jedno z używanych na co dzień urządzeń pochłania szczególnie dużo prądu.
Wstępne szacunki wskazują, że we wrześniu ceny w sklepach wzrosły mocniej niż w sierpniu. Analitycy spodziewają się, że to dopiero początek. Z powodu anomalii pogodowych zdrożeć mocniej mogą zwłaszcza owoce i warzywa.
Tylko do 30 września 2024 przyjmowane są wnioski o wypłatę bonu energetycznego. Kto może się o niego starać i co trzeba zrobić, by otrzymać świadczenie? Wyjaśniamy.
Niespójność i nieczytelność ofert, brak narzędzi ułatwiających sprawdzanie bieżących cen i zużycia energii, a zwłaszcza zaporowe opłaty dodatkowe – to tylko część zarzutów wobec nowych taryf.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas