Lubelska kopalnia podała w komunikacie, że zbrojenie nowej ściany 2/VI/389 na polu Stefanów ukończono już 24 lutego br., a więc wcześniej niż planowano. Obecnie kopalnia prowadzi wydobycie trzema ścianami, co wynika z wcześniej planowanego harmonogramu prac.

Zdaniem zastępcy prezesa spółki Adama Partyki próbna faza rozruchu nowej ściany 2/VI/389 okazała się bardzo pozytywna. „Obecnie ze względu na wprowadzenie pięciozmianowego systemu pracy, ściana będzie mogła prowadzić eksploatację z maksymalnym wykorzystaniem czasu dostępności maszyn i urządzeń kompleksu ścianowego" – podkreśla Partyka w komunikacie.

Czytaj więcej

PGG może płacić miliardowe kary, jeśli rozporządzenie metanowe wejdzie w życie

Prezes LW Bogdanka Kasjan Wyligała podkreślił, że aby bezpiecznie utrzymać założony plan wydobycia na 2023 r., a więc 8,3 mln ton węgla handlowego - kopalnia pracuje według harmonogramu opartego o elastyczny miks 3-4 ścian eksploatacyjnych. „Nasza strategia, opierająca się o większą ilość ścian niż dwie, zakłada równoważenie ryzyka geologicznego i jest korzystniejsza biznesowo dla spółki. Oprócz nowej ściany w Polu Stefanów, kopalnia prowadzi w tej chwili w pełni efektywną eksploatację ścian w Polu Bogdanka i Nadrybie" - przekazał.