Aktualizacja: 28.01.2025 03:28 Publikacja: 06.04.2022 11:47
Foto: Bloomberg
We współfinansowaniu wezmą udział Ministerstwa Środowiska i Rolnictwa, ale także Kraj Liberecki i przedsiębiorstwa wodociągowe – powiedziała minister środowiska Anna Hubáčková (KDU-ČSL) po spotkaniu w Hrádku nad Nisou.
Władze samorządowe przygotowują, we współpracy z gminami, projekty ukończenia wodociągów i sieci wodociągowych, które mają zapewnić zaopatrzenie w wodę w dotkniętych gminach i ubogacić zasoby wodne dla około 15 000 osób w dotknięte obszary. Całkowity koszt firmy oszacowano na 1,542 miliarda koron. Według Hubáčkovej są to liczby jedynie orientacyjne, decydujące będą ceny z przetargów publicznych.
Silesian Coal International Group of Companies SA (SCIGC), spółka z kapitałem niemieckim, szwajcarskim i amerykańskim zabrała głos w ogniu dyskusji dotyczącej koncesji na poszukiwanie złóż węgla koksującego „Dębieńsko 1". Prezes tej firmy przestrzega przed ręczny sterowaniem w wydawaniu decyzji i proponuje JSW współpracę. Jednocześnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdradza, że koncesji nie udzielono, a SCIGC miała odwołać się od tej decyzji.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Ceny węgla w sezonie grzewczym 2024/2025 utrzymują się na stabilnym poziomie. Klienci nie muszą obawiać się nagłych podwyżek. Mogą nawet liczyć na obniżki. Ile kosztuje tona węgla w styczniu 2025 roku?
Eksport rosyjskiego węgla jest najmniejszy od 6 lat. To zasługa sankcji Zachodu i problemów rosyjskich kolei. W tym roku rosyjskie kopalnie oligarchów jeszcze zmniejszą wydobycie.
Związki zawodowe chcą odrzucenia wniosku koncesyjnego firmie SCIGC na poszukiwanie złóż węgla koksującego potrzebnego do produkcji stali i przyznania jej Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zagraniczna spółka SCIGC powiązana z niemieckim kapitałem, złożyła jednak wniosek jako pierwsza jeszcze w 2022 r. JSW o tę koncesję jeszcze - mimo zapowiedzi - się nie starała.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
W kopalni Bogdanka ruszył protest głodowy Jarosława Niemca, przewodniczącego związku zawodowego Przeróbka przy kopalni LW Bogdanka. Protest dotyczy niejasnej przyszłości tej kopalni. Nowej strategii – mimo zapowiedzi – jeszcze nie opublikowano.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za auta marki z Hamamatsu.
Na rok 2025 patrzymy z optymizmem i wchodzimy w niego w pełnej gotowości. Pozostaniemy blisko naszych klientów i konsumentów, by razem przygotować się na zmiany, które czekają nasz rynek. Będziemy dalej rozwijać się w sposób zrównoważony, mając na uwadze dobro naszych pracowników oraz wpływ biznesu na społeczności i środowisko – mówi Ruža Tomić Fontana, dyrektorka generalna Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.
Kamizelki nożoodporne, kamerki, i inne środki ochrony osobistej – ratownicy medyczni stawiają 12 postulatów po tragicznej śmierci ich kolegi, który zginął z rąk pacjenta.
O ile dolar amerykański jest najbardziej wpływową walutą świata, to najdroższą walutą narodową jest pieniądz z małego, ale bardzo bogatego, ropą płynącego kraju.
Armia Kremla opanowała kolejną, niedużą miejscowość w stepach. Ale stamtąd może poważnie zagrozić obrońcom.
Prezydent grozi wypowiedzeniem w sobotę Meksykowi wojny handlowej. Może tego żałować.
Paryżanie przygotowują się do wydarzenia o nazwie La Vaisselle des Chefs. To wielka wyprzedaż przedmiotów pochodzących z najbardziej znanych paryskich restauracji.
Dyktator liczy, że wsparcie innych autorytarnych reżimów wydłuży jego panowanie na Białorusi. – Gdy już fizycznie nie będzie mógł rządzić, będzie chciał przekazać władzę synowi – komentuje dla „Rz” Paweł Łatuszka, jeden z liderów opozycji białoruskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas