Sukces emisji Unimotu

Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Spółka sprzedawała wszystkie akcje oferowane podczas publicznej emisji. Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidulanych wyniosła 87,1 proc.

Emisja 2,2 mln walorów serii J oferowanych przez Unimot po 45 zł zakończyła się pełnym sukcesem. W transzy inwestorów instytucjonalnych objętych zostało 1,76 mln papierów, a w transzy detalicznej 0,44 mln. Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła 87,1 proc. Po przydziale akcji serii J udział nowych akcjonariuszy w kapitale zakładowym Unimotu wynosi około 27,4 proc.

Wartość emisji walorów spółki sięgnęła 99 mln zł. Po odjęciu kosztów przeprowadzenia oferty, na realizację celów przewidzianych w prospekcie pozostało około 96,3 mln zł. Pozyskane pieniądze Unimot zamierza przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego w segmencie obrotu paliwami płynnymi, na rozwój w Polsce sieci stacji paliw Avia, a także stworzenie aplikacji tankuj24 do sprzedaży paliw on-line.

Obecnie spółka rozpoczyna działania zmierzające do wprowadzenia akcji do obrotu na rynku głównym GPW. Przewiduje się, że akcje już notowane na NewConnect oraz prawa do akcji nowej emisji mogą zadebiutować na GPW w pierwszej połowie marca.

W czwartek na NewConnect akcjami Unimotu handlowano nawet o 83 zł. Była to cena o 25,8 proc. wyższa niż kurs odniesienia.

Specjalizująca się w handlu paliwami płynnymi, energią i gazem grupa zanotowała w 2016 r. najwyższe w historii przychody i zyski. Przychody grupy wyniosły aż 2,5 mld zł, co oznaczało wzrost o 85 proc. Z kolei czysty zarobek przekroczył 30 mln zł i tym samym zwyżkował o 142 proc. Oba wyniki były zbliżone do prognozowanych przez zarząd.

Mogą Ci się również spodobać

List intencyjny ws. wodnego transportu węgla dla PGE

List intencyjny ws. zapewnienia wodnego transportu węgla dla należącej do PGE, rozbudowywanej Elektrowni Opole, ...

USA naciska w sprawie Nord Stream-2

Amerykanie coraz mocniej lobbują w Brukseli za wycofaniem się krajów Wspólnoty ze wsparcia rozbudowy ...

Nadchodzi fala zwolnień w kopalniach i kres górnictwa

Wysokie ceny węgla na polskim rynku i stopniowe odchodzenie energetyki od tego surowca oznaczają ...

Czarne złoto może potanieć. Cena ropy zależy od G20

Czarne złoto może potanieć do 30 dolarów za baryłkę, jeżeli liderzy USA i Chin ...

OPEC robi swoje, a Rosja nie

W styczniu kartel eksporterów ropy zmniejszył wydobycie o 1 mln baryłek dziennie do 32,06 ...

Rosjanie atakują Chiny bronią gazową

Największe koncerny gazowe Rosji obrały sobie za cel Państwo Środka. Novatek na północy i ...