Orlen chce walczyć z koronawirusem

Koncern rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk. W pierwszej kolejności trafi on do instytucji publicznych, a następnie m.in. na stacje paliw należące do grupy.

Należąca do PKN Orlen firma Orlen Oil rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie w Jedliczu (woj. podkarpackie). Pierwsze dostawy mają pojawić się na rynku już wkrótce. W ten sposób koncern chce aktywnie zaangażować się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus dotarł do OPEC+

– Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni – mówi cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodaje, że Orlen Oil wykorzystuje swoje możliwości techniczne, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. – Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – twierdzi Obajtek.

Koncern zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch tygodniach trafi na rynek 1 mln ton produktu. W pierwszej kolejności mają być w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw koncernu, czyli na około 1,8 tys. obiektach w całym kraju. Co do zasady Orlen Oil zajmuje się kompleksową produkcją i dystrybucją środków smarnych. Jego oferta obejmuje przede wszystkim: oleje dla motoryzacji, przemysłu, maszyn budowlanych, ciężkiego sprzętu, smary plastyczne, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i chemię samochodową oraz rozpuszczalniki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak i po co Andrej Babiš potrząsa ČEZ-em

Czeski wicepremier, minister finansów Andrej Babiš odebrał zarządowi ČEZ-u premie za zeszły rok i ...

Rząd może połączyć Orlen, Lotos i PGNiG

Resort skarbu rozważa fuzję trzech koncernów. Najwięcej zwolenników ma fuzja Lotosu z Orlenem. Resort ...

Unimot sprzedaje więcej paliw

Firmie sprzyja otoczenie zewnętrzne w biznesie oleju napędowego i biopaliw oraz gazu LPG. W ...

Statoil nie znalazł gazu na Morzu Barentsa

Statoil szukał gazu i ropy na obszarze Korpfjell na Morzu Barentsa. Norweska spółka liczyła ...

Gdzie trafią pieniądze z rachunków za prąd?

Drastyczne podwyższenie stawek tzw. opłaty przejściowej może być uznane przez Komisję Europejską za niedozwoloną ...

Tajemniczy inwestor LNG na Bałtyku

Mała rosyjska firma, która pojawiła się znikąd, zamierza zbudować w portach Bałtyku sieć małych ...