Baranowski nie będzie dłużej prezesem PGE

Henryk Baranowski,prezes PGE. Fot./materiały prasowe

Obecny prezes Polskiej Grupy Energetycznej Henryk Baranowski zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko w kolejnej kadencji. Właśnie trwa konkurs na członków zarządu energetycznej spółki.

Informację podała PGE w raporcie giełdowym. Zgłoszenia do udziału w konkursie na członków zarządu można było składać do piątku 14 lutego. Jak pisaliśmy niedawno, walka o miejsce we władzach PGE do samego końca składania aplikacji była bardzo zacięta. – Wciąż nie wiadomo, czy obecny zarząd dostanie zgodę na kontynuowanie transformacji spółki czy przyjdzie nowy zespół, nastawiony na budowę kopalni Złoczew, choć wiadomo, że w obecnych realiach projekt nie ma prawa się udać  – mówił nam w ubiegłym tygodniu jeden z naszych rozmówców.
Kopalnia odkrywkowa nieopodal elektrowni Bełchatów
W takich okolicznościach swoją kandydaturę nieoczekiwanie zgłosił… aktywista organizacji ekologicznej Greenpeace. Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska, przekonuje, że spełnia wszystkie formalne wymogi, zapisane w konkursie na prezesa PGE. – Spółka potrzebuje szefa, który pochodzi z innego środowiska, który rozumie uwarunkowania rynkowe i wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Bo przecież na martwej planecie nie będzie PGE – przekonywał Szypulski w czwartek tuż przed wejściem do siedziby PGE, gdzie składał swoją aplikację.
Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Quo vadis, przyszły championie?

Przed spółkami rafineryjnymi stoi nie lada wyzwanie. W jaki sposób dostosować model biznesowy do ...

Polska – węglowa nadzieja Rosji

W portach Murmańska i St. Petersburga budowane są nowe eksportowe terminale węglowe. Kreml nie ...

Rząd przeprasza się z wiatrakami?

Ministerstwo Energii ma plan rozwoju dla ekoelektrowni. Już w tym roku chce dużej aukcji ...

Bruksela ulegnie Gazpromowi?

Komisja Europejska rozpoczęła rozmowy z rosyjskim koncernem gazowym o kompromisowym zakończeniu dochodzenia antymonopolowego. O ...

Francuzi kupią ropę z Iranu

Total jest pierwszym unijnym klientem Teheranu po zdjęciu zachodnich sankcji. Francuzi kupią irańską ropę. ...