Aktualizacja: 25.09.2023 04:31 Publikacja: 13.01.2016 21:00
Małe reaktory jądrowe w wielu miejscach Polski to obiecująca przyszłość – mówił Michał Kurtyka, minister klimatu, gość programu Michała Niewiadomskiego #RZECZoBIZNESIE.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Energa posiada bogate doświadczenie w budowie i eksploatacji źródeł odnawialnych. Możemy zatem skorzystać z tego doświadczenia przy rozwoju własnych projektów OZE – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Będziemy mogli liczyć na wsparcie z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji tylko wtedy, gdy Polska zadeklaruje swój wkład do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 r. – mówi Jerzy Buzek, były premier, a obecnie eurodeputowany.
Fuzja Orlenu z Lotosem powinna być przeprowadzona przed naszym wejściem do Unii Europejskiej, tak jak to zrobiono na Węgrzech – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
Ukończenie inwestycji to nasz priorytet. One otworzą drogę do rentownego wydobycia węgla – mówi Tomasz Cudny, prezes spółki Tauron Wydobycie.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Październik na Dolnym Śląsku upłynie w tym roku pod znakiem 25-lecia powstania województwa. Zaplanowano aż 200 różnego rodzaju wydarzeń: sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i turystycznych.
Niegrzeczne sztuki bawiące i wabiące widzów wieczorową porą!
26 września po raz kolejny magia katowickiego Spodka przyciągnie młodych szachistów, którzy wezmą udział w Synerise Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach.
Wizyty w urzędach, wypełnianie druczków czy stanie w kolejkach, to wszystko zabiera przedsiębiorcy cenny czas. A przecież czas to pieniądz. Dlatego od grudnia 2023 r. firmy będą mogły korzystać z cyfrowej komunikacji z urzędami. Usługa e-Doręczeń, która jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnego listu poleconego, stanie się codziennością. To kolejne narzędzie zwiększające cyfryzację państwa, a co za tym idzie, ułatwienie prowadzenia biznesu.
Polska powinna wykorzystać przestawianie unijnego transportu drogowego na elektromobilność: może zelektryfikować największą flotę ciężarówek w UE, a dla zeroemisyjnych pojazdów zapewnić dostawy baterii oraz wodoru.
mZUS dla Lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach programu „Dobry start” wypłacił do tej pory na wyprawkę szkolną niemal 1,3 mld zł.
Gaz – obecnie ziemny, a z czasem biogaz i wodór – jeszcze przez wiele lat będzie obecny w miksie energetycznym Polski. Dlatego ciągle niezbędne są działania związane z zapewnieniem bezpiecznych dostaw tego paliwa zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zawodowych.
Były prezydent, który ubiega się o kolejną kadencję, bije rekordy popularności wśród Latynosów oraz czarnych wyborców.
Prokuratura uważa, że 25-latek sam wymyślił „interes wizowy”. Mężczyzna zaprzecza, by dzielił się łapówkami z wiceministrem.
O problemach krajowej koszykówki, ściganiu europejskich standardów, planach na sportowe życie po życiu oraz o tym, dlaczego Marcin Gortat ma na emeryturze łatwiej niż inni – mówi Michał Michalak, reprezentant Polski.
W sumie w 1,8 tys. placówek największych sieci tego typu na rynku, od początku czerwca do końca sierpnia, łącznie liczba wizyt klientów spadła aż o 14,1 proc.
Zbyt gorliwe regulowanie platform cyfrowych może zarżnąć wiele innowacyjnych biznesów i być kolejnym ciosem w słabnącą gospodarczą pozycję Europy.
Po Miele, Nokii i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej teraz Politechnika Śląska wykorzysta technologię 5G w zbudowanej dla niej sieci.
Mimo szeregu uwag i zastrzeżeń eksperci, z którymi rozmawialiśmy, raczej dobrze oceniają program gospodarczy Trzeciej Drogi.
Ostatnie dni stanowią doskonałą ilustrację naszej dziedziczonej przez pokolenia wewnętrznej słabości w relacjach z innymi państwami i narodami.
Wprawdzie Polacy studiujący na najlepszych uczelniach Europy uczestniczyli w tegorocznym Poland 2.0 Summit na żywo, ale w konferencyjnym networkingu wspierała ich aplikacja.
Nie ma zgody przedstawicieli władz największych samorządów prawniczych na fuzję. To główny wniosek z debaty, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”.
Rozwój firmy w sposób zrównoważony umożliwia przyjęcie długoterminowej perspektywy tego rozwoju, napędza innowacje i minimalizuje ryzyko.
Węgla dla domów i mieszkań w Polsce będzie pod dostatkiem. Zabezpieczyliśmy rezerwy, uruchomiliśmy odpowiednie mechanizmy, aby pilnować cen za pośrednictwem naszych spółek – mówi Marek Wesoły, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Nawet 70 proc. pracowników świadczących przez aplikację usługi taksówkowe oraz dowozu zakupów i posiłków może zrezygnować z pracy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Bruksela bierze się za pracę platformową. Zmiany mają być korzystne dla pracowników, ale firmy z branży dostawczej i przewozowej straszą poważnymi konsekwencjami dla klientów końcowych.
Gospodarzowi Kremla zależy, by świat zachodni uznał wynik przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Rosji.
Turniej w Kantonie był pierwszym rozegranym w Chinach od grudnia 2021 roku, czyli chwili, gdy władze WTA ogłosiły bojkot kraju w trosce o losy zaginionej Shuai Peng.
Obrońca reprezentacji Polski po 13 latach znów zagrał w Ekstraklasie, ale o powrocie powinien jak najszybciej zapomnieć. Cracovia uległa Pogoni Szczecin aż 1:5.
Pierwsze samochody Ormian mieszkających w eksklawie, która skapitulowała przed Azerbejdżanem, dotarły do Armenii.
Jest decyzja środowiskowa, plan generalny, promesa lotnicza, projekt terminala i dworca.
Brakuje jasnych wytycznych, jak zabezpieczać dane z monitoringu i kto ma mieć do nich dostęp.
Spadające stopy procentowe i wakacje kredytowe to widmo słabszych wyników sektora finansowego. W tle wciąż czai się duże ryzyko kredytów frankowych. Ale zarobki nadal mogą być liczone w miliardach.
Zastanówmy się nad rozróżnieniem obowiązków małych i średnich firm względem dużych biznesów. Często zadania nakładane na przedsiębiorstwa z sektora MŚP są dla nich trudne do udźwignięcia, podczas gdy większe podmioty nie mają z nimi problemów – mówi dr Barbara Godlewska-Bujok.
Nie stworzyliśmy energetyki, która byłaby naszą przewagą rynkową. Polska może przegrywać pod tym względem z krajami, które szybciej realizują transformację energetyczną – mówi Marcin Wasilewski, prezes funduszu EIT InnoEnergy.
Czynności operacyjne, jak podsłuch czy kontrola korespondencji wobec cudzoziemca, który może być szpiegiem, już działają.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas