Reklama
Rozwiń

Ropa tanieje w USA. Powell wzbudził strach inwestorów

Ropa tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku kolejną sesję z rzędu. Komentarze przewodniczącego Fedu Jerome Powell o dalszych podwyżkach stóp procentowych w USA wywołały obawy wśród inwestorów.

Publikacja: 08.03.2023 14:58

Jerome Powell

Jerome Powell

Foto: Bloomberg

ala

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 77,36 USD, niżej o 0,28 proc., po spadku we wtorek o 3,6 proc. Ropa Brent na ICE w dostawach na V wyceniana jest po 83,19 USD za baryłkę, w dół o 0,12 proc.

Spadki wywołały wtorkowe wypowiedzi przewodniczącego Fedu Jerome’a Powella, który podczas przesłuchania przed Komisją Bankową Senatu USA zapowiedział, że jeśli napływające dane z gospodarki będą wskazywać na konieczność zwiększenia tempa podwyżek stóp procentowych, to Fed jest gotowy na szybsze zacieśnianie polityki monetarnej w USA. Jego zdaniem, dalsze podwyżki stóp będą konieczne, a presja inflacyjna jest wyższa niż oczekiwano.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Ropa
MOL zmienia front. Deklaruje pożegnanie z rosyjską ropą
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Ropa
Ropa tanieje od rana. OPEC+ zaskoczył rynki
Ropa
Zagadka oleju napędowego z Maroka. Kraj nie ma żadnej rafinerii
Ropa
Flota cieni traci tankowce. Wybuchają i płoną
Ropa
Sankcje klepnięte na polu golfowym. Czy Polska też zapłaci?