Reklama

Turcja: Jeden tankowiec z rosyjską ropą wpłynął do Bosforu

Tureckie władze zapewniają, że nie ma w cieśninie innych rosyjskich jednostek z rosyjską ropą, poza jedną. Rosjanie mieli przedstawić tureckim władzom wymagane do pokonania cieśnin ubezpieczenie.

Publikacja: 11.12.2022 20:01

Turcja: Jeden tankowiec z rosyjską ropą wpłynął do Bosforu

Foto: Adobe Stock

Rosyjski tankowiec, który obecnie płynie po Bosforze, wpłynie do Cieśniny Czarnomorskiej 12 grudnia – poinformowało ministerstwo transportu Turcji. Zapewnia, że nie ma innych rosyjskich tankowców załadowanych ropą naftową i czekających na przepłynięcie przez cieśniny.

„Jedyny tankowiec Federacji Rosyjskiej, znajdujący się na wodach terytorialnych Turcji, dostarczył dokument potwierdzający jego ubezpieczenie, a jutro wpłynie do Bosforu” – cytuje komunikat tureckiego ministerstwa agencja TASS.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Ropa
Nowy ból głowy Kremla – 47,4 dolara za baryłkę ropy
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Ropa
Jukos ostatecznie zwycięski w starciu z Kremlem. Sroga kara, bez znieczulenia
Ropa
Indie ulegną Trumpowi? Już tną import ropy z Rosji
Ropa
Przybywa ropy na globalnym rynku. Rosja zarabia coraz mniej na eksporcie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Ropa
Chiny gromadzą ropę na potęgę. Pekin szykuje się na kryzys energetyczny
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama