Obajtek potwierdził obniżki cen paliw w wakacje. „Klienci będą zadowoleni”

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ostatecznie potwierdził spekulacje dotyczące powrotu wakacyjnych promocji na paliwa. „Decyzja jest już podjęta” – zapewnił na antenie Radia Zet.

Publikacja: 23.06.2023 09:31

Obajtek potwierdził obniżki cen paliw w wakacje. „Klienci będą zadowoleni”

Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik

Prezes Orlenu rozwiał wątpliwości kierowców co do tego, czy w tegoroczne wakacje również zapłacą mniej za paliwo. Jak ogłosił w piątek na antenie Radia Zet w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, promocje na stacjach Orlenu wracają od lipca.

– Decyzja jest już podjęta. Takie decyzje podejmuje się dużo wcześniej, analizuje się sytuację, sytuację konkurencji, ceny hurtowe. Polacy, klienci będą zadowoleni – przekonywał Daniel Obajtek.

Czytaj więcej

PKN Orlen zmienił nazwę. Decyzję podjęli akcjonariusze

Szef Orlenu nie ujawnił skali tegorocznych promocji, stwierdził jednak, że „będą to spore obniżki”.

Zapytany przez prowadzącego rozmowę, czy „ceny na Orlenie podskoczyły w tym tygodniu, by prezes Obajtek mógł ogłosić całej Polsce, że na wakacje będzie promocja 30 groszy”, gość odpowiedział, że „to nie jest tak”.

– Benzyna w ogóle nie podskoczyła, olej napędowy niewiele, ale to ze względu na notowania. W żadnym wypadku nie była takiego mechanizmu – zapewnił Obajtek. – To była bardzo niewielka podwyżka, wynikająca z mechanizmów rynkowych, a obniżka będzie zdecydowanie większa – dodał.

Czytaj więcej

Orlen i Synthos starają się o decyzję środowiskową dla małego atomu

Szef Orlenu zaznaczył również, że promocja na ceny paliw, podobnie jak w zeszłym roku, zostanie wprowadzona tylko na okres wakacyjny. Na pytanie, czy zniżki zostaną przedłużone do 15 października i będzie to promocja wyborcza, odpowiedział, że „w żadnym wypadku”.

– W tamtym roku nie było wyborów, a zastosowaliśmy promocję. To są mechanizmy, które stosuje się na całym świecie, by zyskać dodatkowy portfel klientów – powiedział Obajtek.

W środę, 21 czerwca, akcjonariusze Orlenu podczas walnego zgromadzenia uchwalili rekordową dywidendę w wysokości 5,5 zł na akcję. Przegłosowali też uchwałę o zmianie nazwy spółki z PKN Orlen na Orlen. Jak wytłumaczył zarząd, dzięki temu zostanie zachowana spójność z przyjętą strategią Orlen 2030 dotyczącą budowy koncernu multienergetycznego oraz globalnej marki Orlen na rynkach zagranicznych.

Paliwa
Wyrok dotyczący połączenia Orlenu z Lotosem zapadnie za miesiąc
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Paliwa
Kulisy gry o Orlen. Nowy prezes to nie wszystko
Paliwa
Rosja ma pomysł, jak produkować więcej benzyny. Obniży normy jakości
Paliwa
Ceny benzyn i diesla wzrosną. Skutki drogiej ropy dotarły do Polski
Paliwa
Premier Donald Tusk: W tym tygodniu poznamy nowego prezesa Orlenu