Daniel Obajtek zostanie dłużej na fotelu prezesa polskiego giganta naftowego. Rada nadzorcza PKN Orlen powołała go w czwartek, 30 marca, na kolejną kadencję trwającą trzy lata.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, „minister Aktywów Państwowych, działający jako podmiot uprawniony do wykonywania praw z akcji PKN Orlen należących do Skarbu Państwa, powołał Daniela Obajtka na członka zarządu nowej trzyletniej kadencji rozpoczynającej się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2022”.

Czytaj więcej

Obajtek: Nie będę hipokrytą. Nie da się Orlenu odciąć od polityki

Następnie rada nadzorcza spółki powierzyła Danielowi Obajtkowi funkcję prezesa zarządu PKN Orlen w okresie nowej wspólnej kadencji zarządu.

Tydzień temu prezes Orlenu w rozmowie z Onetem odniósł się do spekulacji o tym, czy planuje odejść z koncernu i startować jesienią w wyborach parlamentarnych z listy PiS. Obajtek zapewniał, że nie ma aspiracji politycznych i zamierza pozostać w biznesie. Przyznał jednocześnie, że „nie da się Orlenu odciąć od polityki”, bo „to jest duża spółka mocno uzależniona od kwestii regulacyjnych, które są w gestii państwa”.