W Polsce jest już sto stacji z logo Circle K

materiały prasowe

Do końca marca przyszłego roku pod nową nazwą mają funkcjonować wszystkie obiekty należące wcześniej do norweskiego Statoilu, czyli ponad 350 placówek.

Pod nazwą Circle K działa już w Polsce pierwsze 100 z ponad 350 stacji należących wcześniej do koncernu Statoil. Nowe logo widnieje m.in. na obiektach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i na Śląsku. Proces rebrandingu rozpoczął się w maju i ma potrwać do końca marca przyszłego roku.

– W 2015 r. zdecydowaliśmy, że Circle K stanie się naszą globalną marką detaliczną. To element naszej strategii i jednocześnie bardzo ważny moment w historii całej firmy – mówi cytowany w komunikacie prasowym Giedrius Bandzevičius, prezes spółki Circle K Polska. Dodaje, że nasz kraj dołącza właśnie do grona ponad 20 krajów, w których Circle K ma ugruntowaną pozycję na rynku i z sukcesem funkcjonuje już od wielu lat. Spółka zapewnia, że dalsza zmiana nazw stacji paliw będzie sukcesywnie obejmować kolejne regiony Polski. We wrześniu i październiku rebranding ma objąć placówki zlokalizowane na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce.

W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Danii. Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal na stacach paliw na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Właścicielem Circle K Polska jest grupa Alimentation Couche-Tard, jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego. Po zakupie Statoil Fuel & Retail w 2012 r. otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. W 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.

Mogą Ci się również spodobać

Fuzja z Lotosem musi się nam opłacać

Staramy się zrobić wszystko, aby otrzymać zgodę Komisji Europejskiej na połączenie z Lotosem. Oczywiście ...

Z Niemcami na jednym wózku

Choć z postulowanych przez poprzedni rząd wspólnych zakupów gazu w Unii nic nie zostało, ...

Unimot chce odkupić stacje od Orlenu

Unimot wraz z innymi podmiotami zrzeszonymi w Avia International jest gotowy nabyć część stacji ...

Tanieje gaz, Gazprom ma kłopoty

W ciągu pół roku gaz na europejskim rynku potaniał o 30 procent. Do tego ...

Enea ma umowę na kupno elektrowni Połaniec

Enea podpisała z Engie International Holdings warunkową umowę kupna 100 proc. akcji Engie Energia ...

Quo vadis, przyszły championie?

Przed spółkami rafineryjnymi stoi nie lada wyzwanie. W jaki sposób dostosować model biznesowy do ...