Reklama
Rozwiń
Reklama

Wiatraki Orlenu nie powstaną z polskiej stali

Firma Vestas we współpracy z ArcelorMittal zrealizuje pierwszą dostawę stali na potrzeby morskiej farmy wiatrowej zbudowanej przez Baltic Power w Polsce. To projekt należący do Orlenu. Mimo hut w Polsce, stal będzie pochodzić z importu.

Publikacja: 16.01.2024 14:50

Wiatraki Orlenu nie powstaną z polskiej stali

Kim Hansen, Wikipedia

Foto: Kim Hansen, Wikipedia

Jak informuje ArcelorMittal, stal niskoemisyjna produkowana jest w 100 proc. ze złomu stalowego, który jest przetapiany w elektrycznym piecu łukowym zasilanym w 100 proc. energią wiatrową, w hucie ArcelorMittal w Industeel Charleroi w Belgii. Półprodukty w postaci slabów są następnie przekształcane w blachy grube wykorzystywane do produkcji wież turbin wiatrowych w ArcelorMittal w Gijon w Hiszpanii.

Kolejny element wkładu w budowę łańcucha dostaw morskich farm wiatrowych, a więc stal, nie będzie pochodziła z polskich hut, a zagranicznych zakładów.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
OZE
Minister klimatu: Odroczenie ETS2 o rok to wielki sukces Polski
OZE
Niezwykłe projekty Singapuru. Prąd z amoniaku, pionowe stosy baterii, zero emisji
OZE
Energetyczne przetasowania w Orlenie
OZE
Duńczycy zawieszają plany budowy w Polsce fabryki dla morskich farm wiatrowych
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
OZE
Saule na sprzedaż. Zbrojeniówka przejmie technologię ultracienkiej fotowoltaiki?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama