"Nasz projekt w Wielkiej Brytanii, Tween Bridge Solar Farm, niedawno podpisał umowę o dostawach mocy z National Grid (operator brytyjskiego systemu energetycznego. To kolejny ważny krok w rozwoju zielonej energii, który ma na celu zasilenie tysięcy domów i firm energią odnawialną" - głosi komunikat RWE.

Z raportu RWE wynika, że Tween Bridge Solar Farm będzie w stanie wygenerować do 600 MW mocy i zostanie oddana do użytku do 2029 roku. Nowy obiekt będzie zlokalizowany obok istniejącej lądowej farmy wiatrowej RWE Tween Bridge, dzięki czemu nie będzie wymagana instalacja dodatkowych napowietrznych linii energetycznych ani innej infrastruktury sieciowej.

Oprócz elektrowni słonecznych na terenie farmy powstaną naziemne farmy wiatrowe oraz farmy hodowlane. W planach Niemców jest, że Tween Bridge Solar stanie się jedną z największych hodowli owiec na nizinach w Wielkiej Brytanii. Również w komunikacie firmy odnotowano możliwość postawienia dużej pasieki na terenie obiektu.

„Energia słoneczna połączona z wiatrakami dobrze pasuje do portfolio RWE w Wielkiej Brytanii, gdzie już teraz wytwarzamy 15 proc. energii potrzebnej temu krajowi. Nasza strategia jest zrównoważona, a silna promocja energii słonecznej na dużą skalę będzie częścią tych ambicji” – powiedziała Katja Wünschel dyrektor operacyjny RWE Renewables w Europie i Australii.

RWE AG jest jednym z pięciu największych koncernów energetycznych w Europie. Zajmuje się dostawą i sprzedażą energii elektrycznej i gazu do krajów europejskich.