Wniosek o przejęcie kontroli nad Polenergią już w UOKiK

www.sxc.hu
Choć na razie niewiele wskazuje na to, by Polska Grupa Energetyczna przejęła kontrolę nad Polenergią, to już złożono w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o koncentrację. Wpłynął 30 maja.
Przypomnijmy, że największy właściciel Polenergii, czyli Kulczyk Investments nie jest zainteresowana sprzedażą swojego pakietu 50,2 proc. akcji w ogłoszonym przez PGE wezwaniu. Rodzina Kulczyków poinformowała o tym w komunikacie pod koniec maja, co niektórzy uznali za element gry negocjacyjnej. Jak wynika z naszych informacji także fundusze obecne w akcjonariacie spółki nie są zainteresowane sprzedażą po obecnej cenie z wezwania, wynoszącej 16,29 zł za akcję.
Przypomnijmy, największa grupa energetyczna 22 maja ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Z naszych informacji, że w czerwcu mają odbyć się rozmowy z poszczególnymi akcjonariuszami spółki. Zapisy na sprzedaż startują 13 lipca i potrwają do 20 września.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gigantyczne pokłady ropy odnalezione pod Alaską

Hiszpański koncern naftowy Repsol poinformował, że pod powierzchnią Alaski odkrył ogromne złoże ropy naftowej. ...

Białoruska atomówka to poważny problem dla… Białorusi

To co było wiadomo od początku, teraz potwierdza się w praktyce. Budowana przez Rosjan, ...

Wzrósł popyt na paliwa

Ubiegły rok zaowocował w Polsce wzrostem konsumpcji, produkcji, importu i eksportu paliw płynnych. Zwyżkowała ...

Trump nie pogrąży kopalń węgla

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Parkiet”: Trump nie pogrąży kopalń węgla Wprowadzenie przez ...

Gazowe rury atakują Europę

Ruszyła budowa trzech nowych gazociągów z Azerbejdżanu do odbiorców w Turcji i Unii. Zdaniem ...

Rośnie temperatura – i klimat wyborczy

Zdecydowana większość potencjalnych wyborców w majowym głosowaniu do Parlamentu Europejskiego oczekuje, że politycy zaczną ...