Wniosek o przejęcie kontroli nad Polenergią już w UOKiK

www.sxc.hu
Choć na razie niewiele wskazuje na to, by Polska Grupa Energetyczna przejęła kontrolę nad Polenergią, to już złożono w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o koncentrację. Wpłynął 30 maja.
Przypomnijmy, że największy właściciel Polenergii, czyli Kulczyk Investments nie jest zainteresowana sprzedażą swojego pakietu 50,2 proc. akcji w ogłoszonym przez PGE wezwaniu. Rodzina Kulczyków poinformowała o tym w komunikacie pod koniec maja, co niektórzy uznali za element gry negocjacyjnej. Jak wynika z naszych informacji także fundusze obecne w akcjonariacie spółki nie są zainteresowane sprzedażą po obecnej cenie z wezwania, wynoszącej 16,29 zł za akcję.
Przypomnijmy, największa grupa energetyczna 22 maja ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Z naszych informacji, że w czerwcu mają odbyć się rozmowy z poszczególnymi akcjonariuszami spółki. Zapisy na sprzedaż startują 13 lipca i potrwają do 20 września.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miliardy na sprawiedliwą transformację

Polskie regiony węglowe dostaną dodatkowe pieniądze na cele klimatyczne. Czy to wystarczy dla poparcia ...

Tyle gazu Rosja ukradła Ukrainie

Ukraińcy przedstawili w Hadze rozmiar strat poniesionych w wyniku rosyjskiej aneksji Krymu i ukraińskich ...

Koniec pata wokół spornej inwestycji PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podjęły ostateczną decyzję o przebiegu trasy linii wysokiego napięcia relacji Kozienice–Ołtarzew. ...

Finlandia dogania słońce

Północ Europy nie jest krainą słońca. Pomimo to udział prądu z solarów w bilansie ...

Trzy koncerny wchodzą do Libanu

Koncerny z Rosji, Francji i Włoch wspólnie zainwestują w złoża Libanu. Francuski Total, włoski ...