Reklama

Orlen inwestuje w flotę do transportu LNG

W Kolei Południowej nadano imiona dwóm statkom, które przez 10 lat będzie czarterowała płocka grupa. Pierwsza dostawa gazu ma być zrealizowana już na początku 2023 r.

Publikacja: 14.12.2022 10:41

Orlen inwestuje w flotę do transportu LNG

Foto: Bloomberg

Od przyszłego roku grupa kapitałowa Orlen będzie miała do własnej dyspozycji dwa statki do przewozu LNG (skroplony gaz ziemny). Pierwszy do eksplantacji zostanie oddany gazowiec o imieniu „Lech Kaczyński”, który przeszedł już próby morskie. Do służby ma wejść na początku 2023 r. Później, bo w drugiej połowie roku, transport LNG rozpocznie z kolei statek o imieniu „Grażyna Gęsicka”. Obu w Ulsan w Korei Południowej oficjalnie nadano właśnie imiona osób, które zginęły w samolotowej katastrofie pod Smoleńskiem.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Gaz
Polski przemysł potrzebuje gazu
Gaz
Wysadzenie Nord Stream - nowe szczegóły, wątek polski
Gaz
Shell przegrał spór z Amerykanami o LNG. Orlen czeka w kolejce
Gaz
Sąd w Holandii zdecydował o zajęciu aktywów Gazpromu. Nie chodzi tu o Ukrainę, ale o… Kuwejt
Gaz
Awaria na złożu gazu w Norwegii. Surowiec drożeje w Europie
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama