Aktualizacja: 28.01.2025 13:27 Publikacja: 29.10.2022 09:04
Foto: Adobe Stock
„Od 1 stycznia 2023 r. Wielka Brytania zaprzestanie importu rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego i wesprze kraje na całym świecie w zmniejszeniu ich własnej zależności od rosyjskiego gazu – Kommiersant)” – głosi komunikat brytyjskiego MSZ na portalu społecznościowym.
W czerwcu brytyjski minister ds. biznesu, energetyki i strategii przemysłowej Kwazi Kwarteng poinformował, że „chociaż Wielka Brytania otrzymuje bardzo mało gazu z Rosji”, kraj zmniejszył dostawy LNG z Rosji o 75 proc., ropy o 50 proc. Teraz Londyn w ogóle zaprzestaje zakupów.
Tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę jest zakończony raz na zawsze. Kijów jest natomiast otwarty na przesył swoimi magistralami gazu z innych krajów. I doradza Słowacji i Węgrom, gdzie mogą kupić taki surowiec.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Zamiast do Azji i Kolumbii jednostki przewożące amerykański gaz skroplony nagle zmieniają ustalony kurs i płyną do Europy.
Premier Węgier Viktor Orbán znów sięgnął po szantaż. Domaga się wznowienia tranzytu gazu przez Ukrainę w zamian za zgodę na przedłużenie sankcji wobec Rosji. Tym razem jednak dostał niespodziewany cios zza oceanu.
Regulowane ceny gazu w Rosji nie podobają się szefom Gazpromu. Wojna Putina pozbawiła koncern najtłustszych rynków. Gazprom ma straty, ogromne długi, zwalnia pracowników. Swoje problemy kierownictwo Gazpromu chce więc przerzucić na wszystkich Rosjan. Domaga się od Kremla trzykrotnej podwyżki cen gazu na rynku krajowym.
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku.
Po ponad rocznym opóźnieniu trzeci zbiornik w terminalu LNG w Świnoujściu został oficjalnie otwarty, choć działa już od początku tego roku. Umożliwia to zwiększenie możliwości odbioru surowca. Operator obiektu Gaz – System podkreśla, że ma prawo dochodzenia odszkodowania za opóźnienie.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 27 na 28 stycznia w Charkowie doszło do dużego pożaru na terenie jednego z zakładów przemysłowych po ataku rosyjskiego drona.
Departament Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, a za nim Google, zmienił nazwę Zatoki Meksykańskiej na Zatokę Amerykańską, a Denali, najwyższego szczytu Ameryki Północnej, który wznosi się na Alasce, na Mount McKinley.
Premier Serbii Miloš Vučević złożył rezygnację.
Mapy Google zmienią nazwę „Zatoki Meksykańskiej” na „Zatokę Amerykańską” po oficjalnej aktualizacji w amerykańskim systemie nazw geograficznych - poinformował koncern Google w poście na X. To nie pierwsza tego typu decyzja koncernu.
Decyzja rady miejskiej w Barcelonie o likwidacji apartamentów turystycznych do 2028 roku wywołała intensywną dyskusję. Chociaż nie wszyscy są zadowoleni, dla niektórych, na przykład dla inwestorów hotelowych, to szansa na rozwój.
W unijnych rejestracjach ciężarówek fatalny był koniec roku, należy spodziewać się słabego początku tego roku.
Sahra Wagenknecht, liderka skrajnie lewicowej BSW (Sojusz Sahry Wagenknecht) w rozmowie z „Financial Times” wyklucza możliwość zwiększenia zadłużenia Niemiec, by w ten sposób uzyskać środki na wsparcie Ukrainy.
Ryanair ogłosił cięcia w letnim rozkładzie lotów do i z Hiszpanii. Zapowiada zmniejszenie liczby miejsc na 12 trasach, łącznie o 800 tysięcy. Przewoźnikowi nie podobają się wysokie opłaty lotniskowe pobierane przez państwowego operatora lotnisk, firmę Aena.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas