Pełne możliwości Baltic Pipe będą szybciej. To oznacza dwa razy więcej gazu

Prace budowalne za lądowym odcinkiem gazociągu Baltic Pipe wybiegają poza ostatnio przyjęty harmonogram. W efekcie, pełna przepustowość rury z gazem będzie dostępna nie od 1 stycznia 2023, ale już 1-2 miesiące wcześniej. Informację przekazał duński operator systemu przesyłowego Energinet. Oznacza to, że w tym roku w Polsce może być nawet dwa razy więcej gazu z Norwegii niż wcześniej szacowano.

Publikacja: 24.09.2022 14:02

Pełne możliwości Baltic Pipe będą szybciej. To oznacza dwa razy więcej gazu

Foto: materiały prasowe

Opóźnienie mniejsze niż planowano

Duński odpowiednik polskiego Gaz- System poinformował w sobotę 24 września br., że pełna przepustowość gazociągu Baltic Pipe ruszy miesiąc lub dwa po oficjalnym uruchomieniu gazociągu, planowym na koniec września. – Ukończenie rurociągów przez Danię przebiega tak dobrze, że uruchomienie gazociągu z pełną przepustowością można teraz przyspieszyć do końca listopada, wyprzedzając kalendarz wskazujący na 1 stycznia 2023 r., jak planowano kilka miesięcy temu. Gazociąg Baltic Pipe może zostać oddany do eksploatacji z pełną przepustowością już od końca listopada 2022 r., czyli ponad miesiąc przed terminem. – podkreśla w komunikacie Energinet. Operator przypomina, że mimo iż część budowy jest nieco opóźniona, to 1 października Baltic Pipe będzie dostępna częściowa przepustowość.

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Gaz
Zełenski odpowiada Fico: stracone złudzenia Słowacji i Węgier
Materiał Promocyjny
Gospodarka natychmiastowości to wyzwanie i szansa
Gaz
Coś się dzieje na oceanie. Gazowce USA gwałtownie zmieniają kurs
Gaz
Viktor Orbán grozi UE i inkasuje niespodziewany cios od Donalda Trumpa. Chodzi znów o gaz
Gaz
Gazprom nie ma pieniędzy. Chce podwyżki cen gazu dla Rosjan
Materiał Promocyjny
Suzuki Vitara i S-Cross w specjalnie obniżonych cenach. Odbiór od ręki
Gaz
Gaz System nie wyklucza odszkodowania za opóźnienia w rozbudowie gazoportu
Materiał Promocyjny
Wojażer daje spokój na stoku