Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.07.2025 23:36 Publikacja: 23.02.2022 15:01
Foto: Adobe Stock
„Wniosek o tranzyt gazu przez Ukrainę do UE na dzień 23 lutego 2022 r. wynosi 60,959 mln m3 (+10 mln m3 w porównaniu do poprzedniej doby gazowej)” – czytamy w komunikacie ukraińskiego operatora magistrali GTS.
Ukraińcy podkreślają, że wielkość tranzytu jest o 44 proc. mniejsza niż wielkości zapisane w umowie tranzytowej - 109,6 mln m3 dziennie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Jeśli prezydent USA zrealizuje swoje groźby wobec Rosji, może doprowadzić do zmniejszenia światowej podaży surow...
Gazociąg na północy Syberii wyleciał w powietrze dwa dni temu, ale Gazprom, do którego należy, nabrał wody w ust...
Orlen i Naftogaz podpisały nowy kontrakt na dostawy amerykańskiego LNG. Gaz będzie regazyfikowany w gazoporcie w...
Płocka spółka szacuje, że import błękitnego paliwa realizowany od 2018 r. do 2020 r. lub 2021 r. będzie ją dodat...
W pierwszej połowie tego roku eksport rosyjskiego gazu do Europy spadł do poziomu z początku lat 70. XX wieku, k...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas