Wybory z Europą w tle

Europa coraz mniej łączy, a coraz silniej dzieli Polaków. Konflikty o wybory i przyszłość Unii doświadczonej kryzysem koronawirusa mogą ten podział niebezp...

Jarosław Gwizdak: Zamaskowani sędziowie

Jak zachować fundamentalne zasady procesu, gdy wszyscy obecni na sali są za pleksi i w maseczkach?

Mateusz Rzemek: Legislacyjne zabawy ze związkowcami

Skoro rząd wycofuje się ze zmian niekorzystnych dla pracowników, to dlaczego w ogóle przygotował propozycję nie do przyjęcia dla związków zawodowych?

Michał Szułdrzyński: Dudzie powinno zależeć najbardziej

W sporze o termin majowych wyborów wcale nie chodzi o to, kto je wygra, ale o standard, w jakim to się stanie, i demokratyczny mandat przyszłego prezydenta.

Adam Habuda: Czy wszyscy jesteśmy podejrzani o zachorowanie na Covid-19?

Prawny obowiązek noszenia maseczek może być narzucony konkretnie wskazanym osobom i grupom. A tymczasem rząd rozciągnął go na ogół społeczeństwa.

Maciej Gutowski: Pozoranctwo i politykowanie - grzechy palestry w czasie zarazy

Niektórzy zbyt mocno skupiają się na sobie i wyborach samorządowych, zamiast myśleć o tym, jak dać sensowne wsparcie adwokatom – mówi prof. Maciej Gutowski...

Czarnecki: Unia politycznie podupada

Dalsze słabnięcie UE nie jest w naszym interesie. Ale dalsze jej trwanie w obecnym kształcie jest niemniej ryzykowne – pisze europoseł PiS.

Janusz Lewandowski: Ekologia musi się spotkać z ekonomią

Skutki gospodarcze epidemii mogą być na tyle bolesne dla UE, że dokładanie do tego kosztownych regulacji ekologicznych może pogłębić kryzys.

Surdykowski: Pochwała głupoty

Głupota jest wszechobecna. Głupota nie boli, nikt od niej nie umarł. Ale to ostatnie jest bujdą, w którą wierzą tylko głupcy.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Przestańmy biadolić. Walczmy

Absurdem jest spłukiwanie toalet i mycie aut wodą pitną, marnotrawienie deszczówki oraz wody odzyskanej w oczyszczalniach.

Zapaść pracy na pograniczu

Zablokowanie możliwości zarobkowania u sąsiadów może doprowadzić do katastrofy. Pora na szybką reakcję rządu.

CPK to nasz lek na recesję

O tym, w jakiej rzeczywistości obudzimy się po epidemii, zdecydują działania, które podejmiemy już dziś, a nie jutro. Inwestujmy w infrastrukturę.

Michał Szułdrzyński: Nadchodzi polityczne tsunami

Ponieważ widmo wyborów 10 maja może doprowadzić do najpoważniejszego kryzysu konstytucyjnego po 1989 r., to i głosowanie, które ma się odbyć tuż po majówce...

Własność intelektualna – czyli ile jest dzisiaj IP w nowych technologiach i przemyśle kreatywnym?

IP Day – z inicjatywy World Intellectual Property Organization (WIPO) 26 kwietnia jest Światowym Dniem Własności Intelektualnej.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Więcej elastyczności dla firm

Dzięki tarczy 3.0 przyciśniętym do ściany firmom łatwiej będzie zwalniać pracowników. Ale czy łatwiej zatrudniać, gdy już epidemia minie?

Michał Szułdrzyński: Edukacja pokonana przez wirusa

Gdy oczy wszystkich skierowane są na szpitale, po cichu z powodu koronawirusa dogorywa mit, który pielęgnowaliśmy przez trzy dekady. Mit pięknie opisany w...

Dlaczego ludzie prezydenta uważają nas za idiotów?

Beata Szydło: „Jedynym kandydatem, który nie prowadził kampanii w ostatnich tygodniach, bo nie miał na to czasu ze względu na zajmowanie się sprawami, któr...

Robert Mazurek: Germanizacja niedomyjców

A gdyby tak przyszło mu do głowy, żeby zmienić nazwy ulic, bo całe życie chciał mieszkać przy Marilyn Monroe? Albo żeby stolicę przenieść do Ząbek, bo tak...

Zuzanna Dąbrowska: Państwo musi chronić nauczycieli

Ani minister edukacji, ani minister zdrowia, ani szef rządu nie powiedzieli słowa o bezpieczeństwie dzieci i nauczycieli, ogłaszając termin otwarcia szkół.