Rachunki za prąd idą w górę. Znamy wielkości opłaty mocowej

Niezależnie od tego, czy koncernom energetycznym uda się wynegocjować wyższe taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych, rachunki za prąd i tak wz...

Wręczono Zielone Orły „Rzeczpospolitej”

Podczas gali „Walki o klimat" uhonorowano firmy, samorządy i organizacje pozarządowe. Przyznano też nagrody specjalne – Tytany.

E-Forum Inwestycyjne „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”

Już 30 listopada od 9.15 zapraszamy do śledzenia paneli dyskusyjnych i rozmów z ekspertami.

Ruszyła walka o wzrost cen prądu

Największy krajowy koncern energetyczny chciałby samodzielnie kształtować ceny energii dla gospodarstw domowych. Na 2021 r. proponuje sporą podwyżkę.

Czy Polska jest gotowa na uwolnienie cen prądu?

W tle batalii o ceny energii dla gospodarstw domowych na przyszły rok rusza dyskusja o całkowitym uwolnieniu taryf. Na razie Polska ma jedne z najniższych...

PGE – transformacja albo bankructwo?

Groźba rychłego upadku największego krajowego wytwórcy energii jest przesadzona – uspokajają eksperci. Ale przyznają, że sytuacja branży jest trudna.

Prezes innogy Polska: Cenę za transformację energetyczną zapłacą klienci

W teorii możliwa jest gospodarka zero emisyjna, ale pytanie, jakim kosztem się to wydarzy - powiedział prezes innogy Polska Filip Thon w trakcie Business I...

Fotowoltaika będzie miała konkurenta. Kiedy skończy się boom?

W dłuższej perspektywie rynek fotowoltaiki czeka stabilizacja i ochłodzenie, bo branża zmierzy się z silną konkurencją ze strony morskich wiatraków.

Polski przemysł bardziej zielony

Największe krajowe przedsiębiorstwa zmieniają swoje strategie i stawiają sobie coraz ambitniejsze cele redukcji emsji CO2.

Inwestor pomoże Polenergii zrealizować zieloną strategię

W energetycznej spółce, kontrolowanej przez Dominikę Kulczyk, szykują się rewolucyjne zmiany właścicielskie. Nowym partnerem zostanie międzynarodowa grupa...

Synthos robi krok w stronę małego atomu

Polski rząd stawia na duże bloki jądrowe, ale prywatna spółka chemiczna chce zbudować mały reaktor i rozpoczyna w tej sprawie dialog z regulatorem.

Rząd prosi Brukselę o zgodę na plan dla elektrowni atomowej

Polska zwróciła się do UE o zatwierdzenie pomocy publicznej na budowę elektrowni atomowej - informuje agencja Reutera.

Wymuszone zmiany

Zniesienie tzw. obliga giełdowego przełoży się na ograniczenie transparentności rynku energii – ostrzegają eksperci. Rząd jednak obiecał to górnikom.

Zarząd PGE liczy na szybki rozwód z węglem

Jeśli nie wydzielimy czarnych aktywów, to za półtora roku czeka nas bankructwo – ostrzega prezes największego krajowego wytwórcy energii elektrycznej.

Polacy uwierzyli w energię ze słońca

O dynamicznym wzroście liczby paneli słonecznych i prognozach dla rynku oraz rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie rozmawiali eksperci w debacie „Wybuch e...

Ocieplanie budynków pomoże klimatowi

Unia Europejska chce zwiększyć efektywność energetyczną 35 mln budynków do 2030 r. Ma to pomóc w walce ze zmianą klimatyczną.

Eurodeputowani chcą drastycznego zaostrzenia polityki klimatycznej

Eurodeputowani chcą redukcji emisji CO2 o 60 proc. do 2030 roku. Polska oczekuje szczegółów, jak będą rozłożone ciężary.

Zielona strona Towarowej Giełdy Energii

Wizja nadchodzących zmian związanych z kształtującą się polityką klimatyczną UE wpływa bezpośrednio na kierunki rozwoju polskiej energetyki.

Fotowoltaika najbardziej popularna

Zminimalizowanie szkodliwych zanieczyszczeń powietrza, redukcja emisji gazów cieplarnianych, zapewnienie niezależności w produkcji energii to tylko niektór...

Musimy inwestować w odnawialne źródła

Aleksandra Świetlik, specjalistka ds. komunikacji, i Oskar Kulik, specjalista ds. polityki klimatyczno-energetycznej w Fundacji WWF Polska.