Momo zakończyło prace budowlane w pierwszej automatycznej stacji paliw. Powstały obiekt znajduje się w Grodzisku Mazowieckim. Jego uruchomienie ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Koszt wybudowania i wyposażenia stacji wyniósł 0,8 mln zł. Według spółki w ciągu kilkunastu miesięcy od dania otwarcia stacja osiągnie wpływy na poziomie 9 mln zł. Założenia te zostały oparte na rygorystycznych prognozach dotyczących ilość tankujących pojazdów. W ocenie spółki oznacza to, że stacja bez problemów powinna zrealizować prognozy finansowe. – Do takich wniosków skłania także optymalna lokalizacja obiektu, który znajduje się w pobliżu jednej z głównych arterii komunikacyjnych przebiegających przez Grodzisk Mazowiecki. W ciągu doby przejeżdża tam kilkadziesiąt tysięcy pojazdów - mówi Jacek Malec, prezes Momo.

Dodaje, że kolejny atut stanowi bliskie sąsiedztwo kilku osiedli mieszkaniowych.

O jakości sprzedawanego paliwa kierowcy będą mogli przekonać się w ciągu kilku tygodni. Tyle czasu potrzeba na uregulowanie kwestii związanych z odbiorem obiektu m.in. przez przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Równocześnie spółka gromadzi dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie budowy stacji w kilku kolejnych lokalizacjach na terenie Mazowsza. W ciągu najbliższych dwóch lat zaplanowano budowę 8 samoobsługowych stacji paliwowych. Do końca 2015 roku firma zamierza łącznie uruchomić 31 stacji paliwowych. Momo powstało w maju 2010 r. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Obecny kapitał własny Momo to 4,8 mln zł.