Stacje wyposażone są w dystrybutory PB95, ON i LPG. Dla kierowców TIR-ów dostępne są dystrybutory high speed.

Pod koniec czerwca do sieci dołączy również stacja przy CH Turawa w Opolu. Będzie to obiekt własny, budowany od podstaw. Na stacji oprócz PB95 i ON dostępny będzie również autogaz. Stacja będzie drugą Optimą w województwie opolskim. Pierwszą jest placówka w Kędzierzynie Koźlu, uruchomiona w 2011 r.

– Naszym kluczowym zadaniem na ten rok pozostaje dynamiczny rozwój sieci Lotos Optima. Dzięki niemu Lotos Paliwa jest w stanie wrócić na pozycję wicelidera krajowego rynku, pod kątem wielkość sieci – przyznaje Paweł Lisowski, prezes Lotos Paliwa. – Jeśli chodzi o Śląsk, gdzie sprzedaż paliw stoi na najwyższym poziomie w Polsce, to operujemy dziś siecią 18 stacji Lotos Optima w tym regionie – dodaje Lisowski.

Pierwsze stacje Lotos Optima otwarto w lipcu 2011 r. w Warszawie. Są one skierowane do tych kierowców, którzy na stacji przede wszystkim tankują paliwo i są mniej zainteresowani dodatkowymi usługami. Dzięki temu paliwo oferowane na stacjach Optima jest nieco tańsze niż na bogato wyposażonych obiektach typu Premium.