Renata Szostak nowym prezesem Orlen Oil

Rada nadzorcza spółki Orlen Oil, z grupy PKN Orlen, odwołała prezesa firmy Mariana Ćwiertniaka, powołując jednocześnie na to stanowisko Renatę Szostak - poinformował w środę Orlen Oil

Publikacja: 14.11.2012 13:31

Renata Szostak nowym prezesem Orlen Oil

Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki RB Roman Bosiacki

Ćwiertniak był prezesem Orlen Oil od kwietnia 2009 r.

Rada ustaliła też trzyosobowy skład zarządu spółki: prezes Renata Szostak oraz członkowie zarządu: Katarzyna Rożyńska i Krzysztof Pietrzyk.

Orlen Oil podał, że rada nadzorcza spółki zdecydowała o zmianie na stanowisku prezesa 13 listopada.

Szostak została powołana do zarządu Orlen Oil 3 października tego roku. Wcześniej, od lutego 2012 r., była dyrektorem biura towarów pozapaliwowych w PKN Orlen. W latach 1997-2008 była prezesem Lyreco Polska, a następnie od 2008 r. była związana z Pragmatic Express.

W 2005 r. Szostak otrzymała tytuł Businesswoman przyznawany przez Stowarzyszenie Polskiego Klubu Biznesu za wybitne osiągnięcia w kierowaniu i zarządzaniu dużymi organizacjami gospodarczymi.

Orlen Oil to spółka powołana w 1998 r. przez największe podmioty na rynku środków smarnych: ówczesną Petrochemię Płock (obecnie PKN Orlen), Rafinerię Trzebinia, Rafinerię Czechowice i Rafinerię Jedlicze. Do 2002 r. spółka działała pod nazwą Petro Oil. W 2005 r. utworzona została spółka Orlen Oil Cesko, która odpowiada za sprzedaż produktów Orlen Oil w Czechach.

Orlen Oil zajmuje się produkcją i dystrybucją środków smarnych, takich jak: oleje silnikowe, w tym do samochodów ciężarowych, a także oleje do maszyn budowlanych, oleje przemysłowe, w tym hartownicze oraz oleje technologiczne, smary plastyczne i rozpuszczalniki.

W Orlen Oil udziały mają: PKN Orlen - 51,69 proc., Rafineria Trzebinia - 43,84 proc. oraz Rafineria Nafty Jedlicze - 4,47 proc.

Energetyka
Energetyka trafia w ręce PSL, zaś były prezes URE może doradzać premierowi
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Energetyka
Przyszły rząd odkrywa karty w energetyce
Energetyka
Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” najlepszym dziennikarzem w branży energetycznej
Energetyka
Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Energetyka
Famur o próbie wrogiego przejęcia: Rosyjska firma skazana na straty, kazachska nie