"Brytyjczycy są zainteresowani naszymi regulacjami w zakresie poszukiwania i wydobywania gazu z łupków" - dodał Mikusek.
Przypomniał, że Wielka Brytania, tak jak Polska chce wydobywać gaz ze źródeł niekonwencjonalnych. W ostatnim budżecie na rok obrachunkowy 2013-14, minister finansów George Osborne wprowadził ulgi podatkowe dla firm poszukujących i eksploatujących złoża gazu z łupków. Część zysków ma trafić do społeczności lokalnych.
Rzecznik resortu środowiska ocenił, że Polska dla partnerów brytyjskich jest dobrym przykładem, ponieważ w naszym kraju poszukiwania gazu z łupków są faktycznie dokonywane. "Chodzi o to, by prawo było przejrzyste, tak aby inwestorzy wiedzieli jak się organizować" - zaznaczył.
Mikusek poinformował również, że Paterson we wtorek odwiedzi Pomorze gdzie prowadzone są prace poszukiwawcze.
Pod koniec lipca wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak powiedział, że w Polsce wykonano 46 otworów wiertniczych w poszukiwaniu gazu z łupków. W jedenastu dokonano tzw. wierceń poziomych, a cztery są w toku. Dodał, że dokonano też 6 pełnych szczelinowań hydraulicznych.