E-ładowarki dostarczą firmy Delta Energy Systems oraz Efacec. Ich instalację rozpoczęto w połowie września, a pierwszych 14 punktów zostanie oddanych do użytku najpóźniej na początku października. Powstaną trzy punkty w Warszawie i okolicach (Łomianki), a także po jednej w Gdańsku, Toruniu, Tarnowie, Rzeszowie, Sieradzu, Łomży, Łodzi, Legnicy, Bielsko-Białej, Łagowie i Młynch.

Do końca tego roku Greenway postawi jeszcze kilkadziesiąt słupków.

Wybrane punkty ładowania będą mogły obsługiwać aż 4 pojazdy jednocześnie. Przy wykorzystaniu ładowarek Delta będzie możliwe ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie prądem stałym (czyli z mocą ok. 50 kW). Tego typu ładowarki instalowane będą w miejscach o większym zapotrzebowaniu na usługę, gdzie można spodziewać się większego obłożenia. Ładowarki Efacec oferują pojedyncze ładowanie prądem stałym i instalowane będą w miejscach o mniejszym zapotrzebowaniu na szybkie ładowanie. Ładowanie szybkimi ładowarkami zajmuje od 20 do 40 minut, dlatego punkty będą najczęściej zlokalizowanie przy centrach handlowych oraz głównych drogach.

Sieć jest realizowana przy wsparciu unijnym w ramach instrumentu Łącząc Europę. Dofinansowanie projektu to kwota ponad 3 mln euro.