Dlatego Łukoil już zaangażował hiszpańskich prawników i zapowiedział działania prawne przeciwko uzurpatorom - pisze gazeta.ru.

- Łukoil to jeden z najbardziej znanych na Zachodzi rosyjskich koncernów. Jego nazwa dla europejskiego ucha brzmi nie tylko znajomo, ale i przyjaźnie - mówią eksperci. Właśnie dlatego bywa, że w krajach Unii Europejskiej pojawiają się podmioty, które podszywają się pod prawdziwego Łukoila. Spółka z Madrytu to nie pierwszy tego typu przypadek. Latem tego roku podobna historia zdarzyła się również Gazpromowi, którego nazwę bezprawnie chciał wykorzystywać podmiot zarejestrowany na Słowacji.

Rosyjski koncern już ustalił, że za firmą Lukoil Espana SL stoi jedna osoba fizyczna, zaś kapitał założycielski hiszpańskiej spółki o tej nazwie to... 4 tys. euro (niespełna 16 tys. zł). Łukoil oficjalnie odciął się od madryckiej firmy i przypomniał, że od 1997 r. jest właścicielem międzynarodowego znaku towarowego Lukoil, która to marka została zarejestrowana na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym także w Hiszpanii.