Postępowanie przetargowe dotyczyło zakupu 385 GWh energii dla 27 samorządów, 162 spółek i instytucji samorządowych z województwa śląskiego. Oferta Taurona okazała się najatrakcyjniejsza postępowaniu dla GZM już trzeci rok z rzędu.

– Łączenie się w grupy zakupowe dla uzyskania optymalnych cen energii elektrycznej jest coraz częstszą praktyką wśród samorządów. Przynosi im to wymierne korzyści, czego dowodem jest m.in. Górnośląski Związek Metropolitarny, który w postępowaniu o udzielenia zamówienia na dostawę energii elektrycznej zrzesza co roku większą liczbę podmiotów – mówi Rafał Soja, wiceprezes Tauron Sprzedaż.

Do grupowego zakupu na przystąpiły miasta zrzeszone w GZM (Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze) oraz Czeladź, Knurów, Lędziny, Łaziska Górne, Mikołów, Ornontowice, powiaty mikołowski i zawierciański, Rydułtowy, Świerklaniec, Wojkowice, Wyry, Wielowieś i Zawiercie.