Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.03.2016 20:00 Publikacja: 17.03.2016 20:00
Mirosław Kowalik, prezes Enei. Pełny wywiad w „Parkiecie”
Foto: materiały prasowe
– Głównym powodem dokonanej wówczas aktualizacji było przejęcie większościowego pakietu akcji Bogdanki, która uzupełniła łańcuch wartości grupy o wydobycie. Dziś musimy pomyśleć o właściwym wkomponowaniu tego obszaru w model biznesowy oraz ład korporacyjny – tłumaczy Mirosław Kowalik, zasiadający od stycznia w fotelu prezesa Enei.
Celem jest zbudowanie stabilnych struktur dla grupy surowcowo-energetycznej. Przy czym lubelska kopalnia nadal ma być spółką giełdową. Większościowy akcjonariusz chce bowiem w pierwszej kolejności pokazać synergie wynikające z przejęcia. Widzi też potencjał do dalszej optymalizacji kosztów.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas