Do portfela rodziny Juroszków trafił znaczący pakiet akcji kolejnej spółki - Unimotu, spółki handlującej paliwami, która kupiła w ub.r. aktywa Lotosu. Zbigniew Juroszek – wraz z Juroszek Holding i Fundacją Rodzinną Zbigniewa Juroszka - ujawnił się jako właściciel 557 tys. papierów stanowiących 6,8 proc. w kapitale i 6,5 proc. w ogólnej liczbie głosów.

Przekroczenie progu nastąpiło w po zakupie 8 stycznia 149,9 tys. akcji. Nie była to transakcja pakietowa. Według kursu z zamknięcia tego dnia (125 zł) wartość transakcji to blisko 19 mln zł. W środę papiery wyceniano na 129 zł. Unimot jest w trendzie wzrostowym od połowy listopada, wtedy kurs sięgał 100 zł.

Czytaj więcej

Unimot widzi poprawę na rynku diesla. Kiedy sytuacja wróci do normy?

Spółka była wcześniej na radarze syna Zbigniewa Juroszka, Tomasza, który na platformie X (wcześniej Twitter) opisuje jeden ze swoich portfeli inwestycyjnych.

Juroszkowie są w pierwszej dziesiątce listy najbogatszych Polaków, kontrolują deweloperską spółkę Atal (kapitalizacja 2,6 mld zł), a w zeszłym roku sprzedali 70 proc. akcji bukmacherskiego STS Holdingu za 2,7 mld zł (około 0,8 mld zł część reinwestowali w transakcji wiązanej). Na GPW mają pakiety w Skarbcu (11,5 proc.), Quercusie (8,4 proc.), Decorze (7,5 proc.) i Instalu Kraków (28 proc.).