Rząd nie planuje zmiany oszczędnej polityki dywidendowej wobec Orlenu

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planuje zmiany dotychczasowej polityki dywidendowej wobec Orlenu.

Publikacja: 11.03.2023 14:06

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (P) oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (L) w

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (P) oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (L) w Świnoujściu.

Foto: PAP/Marcin Bielecki

– Resort będzie badał i oszczędnie ściągał dywidendy ze spółek Skarbu Państwa, przede wszystkim zależy mu na inwestycjach, szczególnie w sektorze paliwowo-energetycznym – poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wicepremier podkreślił, że polityka MAP kieruje się oszczędnym ściąganiem dywidendy ze spółek Skarbu Państwa, gdyż przede wszystkim zależy resortowi na inwestycjach. – W sektorze paliwowym i energetycznym inwestycje są szczególnie ważne, gdyż przed nami są niezwykle kosztowne procesy związane z transformacją energetyczną. To będzie przede wszystkim brane przez nas pod uwagę - powiedział dziennikarzom w Świnoujściu wicepremier Sasin.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Energetyka Zawodowa
Europa potrzebuje bilionów dolarów, aby nie dopuścić do ponownego blackoutu
Energetyka Zawodowa
Premier zdecydował o Rafako. Padła kwota pomocy
Energetyka Zawodowa
O czym rozmawiał premier z szefami spółek energetycznych? Znamy szczegóły
Energetyka Zawodowa
Premier radzi prezesom spółek energetycznych. W tle ceny prądu
Energetyka Zawodowa
Premier daje zielone światło dla nowego Rafako, które ma produkować dla wojska
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem