Putin oskarżył Ukrainę o atak na Turecki Potok i siłownię atomową w Kursku

Po udanym wysadzeniu części mostu z Rosji na Krym, rosyjski reżim mnoży oskarżenia Ukraińców o ataki na swoje obiekty energetyczne. Wcześniej nikt o nich nie słyszał, nikt ich nie widział.

Publikacja: 10.10.2022 14:59

Putin oskarżył Ukrainę o atak na Turecki Potok i siłownię atomową w Kursku

Foto: AFP

– W naszym kraju doszło do szeregu ataków terrorystycznych i prób podobnych przestępstw przeciwko obiektom elektroenergetycznym i infrastrukturze przesyłu gazu, w tym do próby wysadzenia jednego z odcinków gazociągu Turecki Potok – powiedział Putin podczas poniedziałkowego spotkania Rady Bezpieczeństwa Rosji.

– Ukraińskie służby specjalne przeprowadziły również trzy akty terrorystyczne przeciwko elektrowni jądrowej w Kursku, wielokrotnie uszkadzając linie wysokiego napięcia elektrowni – stwierdził Putin, nie podając żadnych szczegółów.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Energetyka Zawodowa
Zielona transformacja będzie winna blackoutów?
Energetyka Zawodowa
Dariusz Marzec, prezes PGE: 235 mld zł na inwestycje. Większość trafi do polskich firm
Energetyka Zawodowa
Strategia PGE do 2035 r. przewiduje łączne wydatki inwestycyjne rzędu 235 mld zł
Energetyka Zawodowa
PGE zdradza szczegóły strategii w ciepłownictwie. Duże inwestycje
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Energetyka Zawodowa
Rząd przyjął pakiet deregulacji. Czytelniej na rachunku i łatwiej z fotowoltaiką