Aktualizacja: 09.08.2022 06:59 Publikacja: 20.12.2018 18:19
Kryzys mediacji między Tauronem a Rafako stał się przyczynkiem do poznania kulis problemów bloku węglowego w elektrowni Jaworzno. Spółki spierają się o finalne zakończenie rozliczeń ostatniej naprawy bloku. Ostatni kryzys w relacjach między spółkami, przełożył się jednak na list do wicepremiera Jacka Sasina. W tle ma być spalanie złej jakości węgla i narażanie bloku na kolejne awarie. Tauron zaprzecza tym zarzutom.
Każdy z pojazdów poruszających się po drogach publicznych musi mieć obowiązkową polisę OC. Mogłoby się wydawać, że z tego powodu wszystkie te ubezpieczenia są do siebie podobne i nie ma co się zagłębiać w szczegóły. Nic bardziej mylnego.
Mimo niechęci kartelu OPEC+ do zwiększania produkcji ropa tanieje, a to przekłada się na spadek cen paliw na stacjach. Jednak do pułapów sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę raczej nie wrócą.
Ładunek około 700 000 baryłek rosyjskiej ropy został dostarczony do egipskiego terminalu naftowego El Hamra na wybrzeżu Morza Śródziemnego 24 lipca. Kilka godzin później inny statek odebrał ładunek z portu, który prawdopodobnie w całości stanowiły beczko z rosyjską ropą – wynika z informacji agencji Bloomberga.
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał do nałożenia specjalnego podatku na firmy naftowe i gazowe, które notują gigantyczne zyski dzięki kryzysowi energetycznemu.
Unijna dyrektywa Omnibus jeszcze przed uchwaleniem określana była mianem New Deal dla konsumentów, gdyż jej celem jest istotne wzmocnienie pozycji konsumentów na rynku, w szczególności w obszarze nowych technologii i gospodarki cyfrowej. Państwa członkowskie zostały zobowiązane do przyjęcia przepisów wykonawczych do 28 listopada 2021 r. i do ich stosowania od 28 maja 2022 r.
Węgiel nie jest wyłącznie polskim zmartwieniem. Jak wskazuje opublikowana pod koniec tygodnia prognoza Międzynarodowej Agencji Energii: najbrudniejsza z kopalin przeżywa właśnie swoją chwilę świetności, i to na globalną skalę.
Bezpieczeństwo energetyczne państwa może być zagrożone, bo administracja rządowa nie podjęła wystarczających działań w celu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – informuje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Izba podkreśla, że planowane uruchomienie morskich farm wiatrowych za 2-3 lata jest nierealne.
Wszyscy musieli sporo dać, żeby sporo zyskać. To porozumienie na trwałe przejdzie do historii – mówi Michał Kurtyka, prezydent COP24, gość programu Michała Niewiadomskiego.
Rzeszów i Tychy, a teraz Tarnów, Kielce i Warszawa. Transport publiczny w Polsce „przesiada się” na autobusy na gaz w trosce o środowisko.
W samym portfelu InnoEnergy mamy już ok. 40 rozwiązań, których wdrożenie sprzyja znaczącemu ograniczeniu emisji – mówi Marcin Lewenstein, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.
Międzynarodowe koncerny, ale i instytucje państwowe mogą wiele zrobić, by zachęcić konsumentów do bardziej zrównoważonego trybu życia.
Z naszych badań wynika, że znaczna część polskiego społeczeństwa mieszka w budynkach niezdrowych, niedocieplonych, często zawilgoconych, a co gorsza – mało kto zdaje sobie z tego sprawę – mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.
Leasing rzeczy, wegetarianizm, segregacja śmieci – czy jesteśmy gotowi, by zmienić swoje nawyki tak, by pomóc zatrzymać katastrofę.
Sama termomodernizacja nie wystarczy. Szukajmy także alternatywy dla diesli.
Firmy działające według zasad gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) mówią, że jej koszty przekuwają w zyski.
Toyota, Isuzu i Hino postanowiły zawiązać współpracę z firmą logistyczną Yamoto Transport. Celem tego porozumienia jest wprowadzenie na rynek wymiennych kartridży bateryjnych do pojazdów elektrycznych.
Chiny szukają pretekstów, by przeprowadzać ćwiczenia wojskowe w rejonie Cieśniny Tajwańskiej - mówi szef MSZ Tajwanu, Joseph Wu.
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski domaga się sankcji dla Rosji za to, że ta stwarza zagrożenie katastrofą nuklearną w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej.
Obszar metropolitalny Seulu nawiedziła w poniedziałek wieczorem najintensywniejsza od 80 lat ulewa - podaje agencja Yonhap. W wyniku intensywnych opadów deszczu zginęło co najmniej siedem osób, a sześć uznaje się za zaginione.
Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, w poniedziałek zaprzeczył, jakoby zamierzał dokonać przewrotu w przypadku przegrania zaplanowanych na październik wyborów prezydenckich.
W obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, ukraińscy żołnierze mieli odbić z rąk Rosjan miasto Dowheńke (rejon izumski) i nacierają w kierunku Izium.
Były prezydent USA, Donald Trump, poinformował, że agenci FBI przeszukali jego rezydencję w Mar-a-Lago co, według jego syna, Erica Trumpa, jest częścią śledztwa w sprawie zabrania przez Trumpa dokumentów związanych ze sprawowaniem urzędu prezydenta z Białego Domu do jego rezydencji na Florydzie.
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski ostrzega Rosjan, że organizacja "pseudoreferendów" na południu Ukrainy, zamknie im drogę do negocjacji z Kijowem.
Argument, jakoby sankcje bardziej szkodziły nam aniżeli samej Rosji, jest nietrafiony – przekonuje analityk ekonomiczny.
Okres przejściowy kończy się w listopadzie, a platformy crowdfundingowe nadal bez licencji. Z pomocą nadchodzi Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
Kiedyś wyznaczał rytm gry Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, dziś stara się przywrócić dawny blask katalońskiej drużynie. Xavi Hernandez, uczeń Pepa Guardioli i Johana Cruyffa, nowy trener Roberta Lewandowskiego.
Microsoft, Sony i Nintendo odnotowały spadek kwartalnej sprzedaży. Gracz nie spędza już tyle czasu przed ekranem, co w czasie lockdownu. Także inflacja tłumi popyt w tej branży.
Arabia Saudyjska przekaże w poniedziałek 10 mln dolarów na pomoc Ukraińcom w Polsce. To środki na zakup materiałów i sprzętu medycznego pierwszej potrzeby.
Interpretacje dramatów Szekspira na poświęconym mu festiwalu w Gdańsku mówiły o zwycięstwie życia nad śmiercią i tolerancji w miłości.
Ulubieniec rosyjskiego przywódcy próbuje formować oddziały z więźniów, by wysyłać je na wojnę. Pierwsi chętni już pojechali na front. I zginęli.
Przecena chińskich obligacji podwyższonego ryzyka na światowych rynkach postępuje, budząc obawy przed pogłębianiem się w Państwie Środka kryzysu zadłużeniowego.
Gotówka w skrytce prominentnego polityka SPD wzmaga spekulacje na temat problematycznych decyzji władz Hamburga, gdy burmistrzem tam był obecny kanclerz.
RPP w ostatnich latach nie zobowiązywała się do utrzymywania określonego poziomu stóp procentowych – pisze prezes NBP w polemice z byłą prezes banku centralnego.
Im więcej urządzeń na drogach, tym więcej mandatów i wypadków ich użytkowników.
Trzeba przygotować kalkulacje strat spowodowanych przez Rosję podczas wojny – uważa Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS.
Co prawda indeks cen produktów rolnych FAO spada, ale dla konsumentów nad Wisłą nie ma to większego znaczenia. Ceny rosną bowiem z wielu innych powodów. Do tego w lipcu skoczyły nawet mocniej niż miesiąc wcześniej.
Budowa centrum zielonych finansów pomoże w finansowaniu sprawiedliwej transformacji. Po naszą ofertę sięgną inni – mówi Katarzyna Szwarc, pełnomocniczka ministra finansów ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego.
Sierpień to dobry czas na przypomnienie spraw, które rozgrzewały debatę publiczną, a które chwilowo lub na stałe zniknęły z agendy w Sejmie.
Bawmy się, konsumujmy, szalejmy, niech się leje wódka, póki jeszcze stać nas na zimną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas