UE podzielona ws. pakietu kryzysowego. Polska przeciw propozycji Brukseli

Ministrowie ds. energii UE są podzieleni na temat ograniczenia cen gazu rosyjskiego. W sprawie innych propozycji, jak ograniczenia poboru energii elektrycznej w godzinach szczytu, kraje UE także nie są w pełni zgodni. Większość krajów UE jest jednak w stanie przystać na propozycje Komisji Europejskiej, jak cena maksymalna na energię elektryczną oraz ograniczenia w poborze energii elektrycznej.

Publikacja: 09.09.2022 18:02

UE podzielona ws. pakietu kryzysowego. Polska przeciw propozycji Brukseli

Foto: PAP/EPA/OLIVIER HO

Podczas pierwszej dyskusji ministrowie przedstawili propozycje dotyczące różnych opcji politycznych mających na celu złagodzenie obciążenia obywateli, usług publicznych, przedsiębiorstw i przemysłu wysokimi cenami energii, które mogłyby zostać wdrożone na szczeblu UE w krótkim czasie. – Udało nam się dzisiaj uzgodnić wspólny kierunek dla tymczasowych środków nadzwyczajnych i dać Komisji jasne zadanie przedstawienia solidnego i namacalnego wniosku w ciągu kilku dni. Zrobimy wszystko, aby pomóc naszym obywatelom i przedsiębiorstwom, które borykają się z wysokimi cenami energii – powiedział Jozef Síkela, czeski minister przemysłu i handlu. Czesi przewodniczą unijnej prezydencji.

Pozostało 86% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Ceny Energii
Ceny prądu będą dalej mrożone? Jest zapowiedź zmian w rachunkach za energię
Ceny Energii
Prąd w Polsce jest jednym z najdroższych w UE
Ceny Energii
Koniec z mrożeniem cen energii? Prezes URE uważa, że to uzasadnione
Ceny Energii
Rachunki za prąd coraz wyższe? Warto sprawdzić licznik
Materiał Promocyjny
Europejczycy chcą ochrony klimatu, ale mają obawy o koszty
Ceny Energii
Spółki zapowiadają spokojny sezon grzewczy