Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 06:45 Publikacja: 19.11.2021 11:13
Foto: Fotorzepa / Andrzej Bogacz
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała, że na dniach pojawią się szczegóły nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która będzie dotyczyć rozszerzenia dodatku energetycznego dla odbiorców wrażliwych. – Myślę, że projekt może pojawić w ciągu najbliższych dni - podkreśliła, dodając, że ministerstwo dokonało niewielkich zmian względem propozycji z przed kilkunastu dni. Rozszerzony będzie zakres beneficjentów. – Choć będzie ona minimalne większa. Dokonaliśmy także uzupełnień, aby sposób dokonywania i katalog odbiorców rozszerzyć – dodała w kuluarach konferencji EuroPower minister klimatu i środowiska.
Norwegowie chcą ograniczyć przesył energii z resztą Europy. Powodem są zbyt wysokie ceny energii w Europie, co przekłada się także na wysokie ceny także w Norwegii. Tak drogo nie było tam od 15 lat.
We wtorek prezydent podpisał nowelizację ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców. Ta nowela pozwoli na wydłużenie niższych cen prądu niż wynikałoby to z cen rynkowych na 2025 r.
Sejm uchwalił w środę ustawę o zamrożeniu na poziomie 500 zł za MWh netto cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych do końca września 2025 r. Do końca marca przyszłego roku zamrożone ceny energii będą miały też samorządy i podmioty użyteczności publicznej.
Rząd przekonuje, że ceny rynkowe energii elektrycznej spadły już na tyle, że dalsze mrożenie cen energii dla biznesu i samorządów nie ma sensu. Jak się jednak okazuje, są jeszcze firmy, które korzystają z mrożonej ceny energii, a jej brak będzie dla nich wyzwaniem w 2025 r.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Gospodarstwa domowe w przyszłym roku za prąd będą nadal płacić po 500 zł/MWh. Z tzw. mrożenia cen nie będą mogły jednak już korzystać samorządy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Samorządy są podzielone w sprawie wstrzymania wsparcia dla nich.
Prosumenci dostaną więcej czasu na złożenie wniosków o dotacje z programu "Mój Prąd 6.0" - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą zamrożenie cen prądu do końca września 2025 roku.Do końca marca przyszłego roku zamrożone ceny energii będą miały też samorządy i podmioty użyteczności publicznej.
Rząd przekonuje, że ceny rynkowe energii elektrycznej spadły już na tyle, że dalsze mrożenie cen energii dla biznesu i samorządów nie ma sensu. Jak się jednak okazuje, są jeszcze firmy, które korzystają z mrożonej ceny energii, a jej brak będzie dla nich wyzwaniem w 2025 r.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Licznik prądu może ulec awarii. Wówczas zdarza się, że zawyża zużycie prądu. To zaś w połączeniu z rosnącymi cenami energii, może znacząco obciążać domowy budżet. Jak sprawdzić, czy licznik pokazuje prawidłowe zużycie prądu?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydowały o zwiększeniu budżetu programu Mój Prąd 6.0 z 400 mln do 1,25 miliarda złotych.
Spółka Tauron Sprzedaż wprowadziła dla gospodarstw domowych z terenów objętych powodzią obniżone stawki za energię - takie, jakie obowiązywały dwa lata temu.
Poniedziałek, 30 września 2024 r. to ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę bonu energetycznego. Wyjaśniamy: komu przysługuje bon energetyczny, ile wynosi i jak złożyć wniosek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas