Prezes JSW stracił stanowisko

Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stracił stanowisko. O odwołaniu go przez radę nadzorczą spółka poinformowała w komunikacie.

Publikacja: 11.06.2019 17:21

Prezes JSW stracił stanowisko

Foto: Fotorzepa/Piotr Sobczak

Jego funkcje ma pełnić Robert Małłek, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Akcje spółki straciły już ponad 3 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Kadrowy walec w JSW

Ozonowi udało się już kilkakrotnie uniknąć dymisji. Poprzednim razem było to w styczniu br. Przyczyną sporów między menedżerem a reprezentującą przede wszystkim resort energii radą były inwestycje, których ministerstwo oczekuje od JSW, zwłaszcza w Elektrownię Ostrołęka. JSW miałaby znaleźć w swojej kasie 1,5 mld zł na nowy blok energetyczny w Ostrołęce. Prezes Ozon był zdecydowanym przeciwnikiem takiego zaangażowania.

Do momentu wydania komunikatu pewności co do sytuacji nie mieli nawet związkowcy z firmy. – Dowiedzieliśmy się o odwołaniu z Twittera – powiedziano nam w biurze Związku Zawodowego „Jedność”.

CZYTAJ TAKŻE: W JSW rozpętała się burza o głowę prezesa

Część związków zawodowych w firmie protestuje przeciw zmianom kadrowym w firmie oraz – jak to definiują – „ręcznemu sterowaniu JSW przez ministra Krzysztofa Tchórzewskiego”. We wtorek rano rozpoczął się protest części górników z JSW przed ministerstwem energii. Biorą w nim udział m.in. związkowcy z zakładowej „Solidarności”. – W praktyce oznacza to paraliż spółki na kilka miesięcy, co z pewnością wpłynie na jej wyniki oraz wycenę akcji – oceniał szef „Solidarności” z JSW, Sławomir Kozłowski, w rozmowie z Onet.pl. – Pan minister Tchórzewski zapomniał chyba, że JSW jest spółką giełdową – dodawał.

Jego funkcje ma pełnić Robert Małłek, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Akcje spółki straciły już ponad 3 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Kadrowy walec w JSW

Pozostało 89% artykułu
Węgiel
Górnicy dostaną dodatkowe wynagrodzenie wynikające z umowy społecznej
Węgiel
JSW z dawno niewidzianą stratą. W wynikach są bardziej niepokojące dane
Węgiel
Zapora na granicy kopalni Turów działa. Jest stanowisko Czech
Węgiel
Kopalnie dotujemy nielegalnie - przyznaje Ministerstwo Przemysłu
Węgiel
Zgoda rządu na wydzielenie węgla z grup energetycznych