W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Ta myśl przyświeca naszym pracownikom przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w walce z negatywnymi zmianami klimatycznymi.
Jednocześnie zmiany regulacji prawnych oraz rosnąca społeczna świadomość problemów środowiskowych obliguje wszystkie podmioty w całym łańcuchu wartości do podejmowania konkretnych kroków w kierunku bardziej zrównoważonego modelu gospodarki.
Jak to robi BASF?
Przede wszystkim stawiamy sobie ambitne cele, chcąc łączyć sukces ekonomiczny z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska. Tak ukierunkowane działania pozwalają nam na wspieranie realizacji np. celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
Ważne są dla nas obszary takie, jak: walka z głodem (Cel 2.), jakość edukacji (Cel 4.), ochrona ziemi i bioróżnorodności (Cel 15.), wspólne działania na rzecz klimatu (Cel 13.,17.). Jednocześnie biorąc pod uwagę nasze portfolio i zaplecze badawczo-rozwojowe, w największym stopniu przyczyniamy się do postępu w zakresie budowy zrównoważonych miast (Cel 11.) oraz prowadzenia odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji (Cel 12.).
Od wielu lat podejmujemy dialog z interesariuszami całego łańcucha wartości i wspólnie rozwijamy projekty w obszarze zrównoważonego budownictwa. Dzięki naszym rozwiązaniom budynki są coraz trwalsze i wymagają znacznie mniej zasobów w trakcie ich użytkowania.