Rosja produkuje rekordowo dużo ropy

123rf.com

Produkcja ropy naftowej w Rosji wzrosła do rekordowego poziomu. W przyszłym tygodniu ma się odbyć szczyt państw OPEC, które dążą do obniżenia produkcji i wzrostu cen ropy naftowej

Rosyjskie wydobycie we wrześniu wyniosło 11,09 mln baryłek dziennie To więcej niż najwyższa średnia miesięczna od epoki Związku Radzieckiego – informuje agencja Bloomberga.

Według danych Ministerstwa Energii we wtorek, 20 września wydobycie wzrosło do 11,18 mln baryłek. Rosyjski wiceminister energetyki Kiril Mołodcow powiedział podczas Forum Innowacji w Sektorze Energetycznym w Tiumeniu, że rosyjskie przedsiębiorstwa zajmujące się wydobyciem ropy naftowej osiągnęły właśnie maksymalny poziom wydobycia.

Jednocześnie poinformowano o rozpoczęciu przemysłowej eksploatacji nowego złoża ropy naftowej w Rosji – Wschodniomiessojachskiego złoża ropy naftowej, najdalej wysuniętego na północ z położonych na lądzie złóż na obszarze tego kraju.

Złoże Wschodniomiessojachskie leży w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, w arktycznej strefie klimatycznej. Jego zasoby szacowane są na ponad 340 mln ton ropy i kondensatu gazowego oraz ponad 113 mld metrów sześciennych gazu. Po rozpoczęciu w środę eksploatacji planowane jest wydobycie w 2016 roku 577 tys. ton ropy. Maksymalne wydobycie – 5,6 mln ton surowca – przewidziane jest na 2020 rok.

Pod koniec września przedstawiciele Rosji spotkają się w Algierii z reprezentantami państw należących do OPEC, by omówić kwestie wzrostu wydobycia przy utrzymującej się cenie baryłki poniżej 50 dolarów.

Mogą Ci się również spodobać

Gerhard Schroder: nie chce, ale musi

Były niemiecki kanclerz, a dziś szef rady dyrektorów Rosneft, miał zrezygnować z sutego wynagrodzenia ...

Tauron sfinalizował zakup kopalni Brzeszcze

Należąca do grupy Tauron spółka Nowe Brzeszcze podpisała w czwartek ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń ...

Nord Stream-2: sankcje USA coraz bliżej

Komisja Senatu USA zaakceptowała sankcje wobec uczestników budowy rosyjskiego gazociągu. Jeżeli poprze je cały ...

Największy tankowiec Wenezueli przyszedł pod banderę Rosji

Supertankowiec Ayacucho został przerejestrowany do Rosji i nazywa się teraz „Maksym Gorki”. Ma to ...

Rząd stawia na elektrownię w Ostrołęce

Kontynujemy plan budowy elektrowni w Ostrołęce, a w ciągu trzech lat rozpoczniemy budowę przynajmniej ...

Bez umowy ropa w dół

18 największych eksporterów ropy naftowej nie znalazło porozumienia w sprawie zamrożenia wydobycia ropy na ...