Rosja produkuje rekordowo dużo ropy

123rf.com

Produkcja ropy naftowej w Rosji wzrosła do rekordowego poziomu. W przyszłym tygodniu ma się odbyć szczyt państw OPEC, które dążą do obniżenia produkcji i wzrostu cen ropy naftowej

Rosyjskie wydobycie we wrześniu wyniosło 11,09 mln baryłek dziennie To więcej niż najwyższa średnia miesięczna od epoki Związku Radzieckiego – informuje agencja Bloomberga.

Według danych Ministerstwa Energii we wtorek, 20 września wydobycie wzrosło do 11,18 mln baryłek. Rosyjski wiceminister energetyki Kiril Mołodcow powiedział podczas Forum Innowacji w Sektorze Energetycznym w Tiumeniu, że rosyjskie przedsiębiorstwa zajmujące się wydobyciem ropy naftowej osiągnęły właśnie maksymalny poziom wydobycia.

Jednocześnie poinformowano o rozpoczęciu przemysłowej eksploatacji nowego złoża ropy naftowej w Rosji – Wschodniomiessojachskiego złoża ropy naftowej, najdalej wysuniętego na północ z położonych na lądzie złóż na obszarze tego kraju.

Złoże Wschodniomiessojachskie leży w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, w arktycznej strefie klimatycznej. Jego zasoby szacowane są na ponad 340 mln ton ropy i kondensatu gazowego oraz ponad 113 mld metrów sześciennych gazu. Po rozpoczęciu w środę eksploatacji planowane jest wydobycie w 2016 roku 577 tys. ton ropy. Maksymalne wydobycie – 5,6 mln ton surowca – przewidziane jest na 2020 rok.

Pod koniec września przedstawiciele Rosji spotkają się w Algierii z reprezentantami państw należących do OPEC, by omówić kwestie wzrostu wydobycia przy utrzymującej się cenie baryłki poniżej 50 dolarów.

Mogą Ci się również spodobać

Gazprom straszy Ukrainę, Ukraina straszy świat

Po uruchomieniu Tureckiego Potoku i Nord Stream-2 tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę zmniejszy się ...

Dron KGHM pomoże ratować ludzi w kopalni

Podczas testów dron poradził sobie z wysoką temperaturą, dużą wilgotnością i zapyleniem – mówi ...

PKN Orlen importuje ropę z Nigerii

Do płockiej rafinerii ma wkrótce trafić około 130 tys. ton surowca z Afryki Zachodniej. ...

JSW w rekordowym dołku

Niemal 7,4 proc. straciły w poniedziałek akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak liczą eksperci, tak ...

Rosyjski zarząd EuRoPol Gazu

Od kilku tygodni kierownictwo firmy składa się z dwóch osób reprezentujących Gazprom. Nie wiadomo, ...

From industry straight to radiators

Heat generated from production can be used for heating houses. Efficient use of waste ...