Wzrasta niepewność o dywidendę z Energi

Bloomberg

Długoterminowa polityka dywidendowa będzie istotnym elementem aktualizowanej strategii grupy Energa. Koncern energetyczny chce ją pokazać najpóźniej do końca czerwca, ale zgody korporacyjne m.in rady nadzorczej będą wydawane w maju.

– Ze względu na to, że trwają konkursy na pozostałych członków zarządu, prace nad aktualizacją planu rozwoju wydłużą się – tłumaczył Dariusz Kaśków, prezes Energi.

Przypomnijmy, że wcześniej mowa była o uzyskaniu zgody rady nadzorczej na wdrażanie aktualizowanej strategii na przełomie marca i kwietnia.

Przedstawiciele zarządu spółki nie chcieli odnieść się wprost do pytania o dywidendę z zysku wypracowanego w 2015 r. Tłumaczyli, że do kwestii podziału zysku (także ubiegłorocznego) chcą podejść w sposób kompleksowy w ramach aktualizacji strategii. Decyzja w sprawie tegorocznej dywidendy zapadnie najwcześniej w kwietniu i ms uwzględniać plany rozwoju spółki. Na ten rok Energa przewiduje wydatki inwestycyjne na poziomie nieznacznie wyższym niż wydane w 2015 roku 1,6 mld zł.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes Kaśków mówił o podziale między akcjonariuszy 500 mln zł powiększone o inflację z zysku za 2015 r.

Mogą Ci się również spodobać

Exxon zgubił maile prezesa

Przedstawiciele paliwowego gigant zeznali przed sądem, że zgubili korespondencję byłego prezesa a obecnego sekretarza ...

Opolnica stanie się elektrownią hybrydową

Elektrownia Opolnica będzie czerpała energię nie tylko z przepływającej wody – jak dotychczas – ...

Harvey bije w ceny

Wyłączenie wielu rafinerii zakłóciło światowy popyt na ropę. Huragan Harvey, który niedawno uderzył w ...

Jaworzno III będzie później

Tauron porozumiał się z konsorcjum Rafako–Mostostal Warszawa w zakresie zmian w umowie na budowę ...

„Czyste powietrze”? Małe szanse, że w Polsce

Rząd Mateusza Morawieckiego obiecał wymienić w dekadę 4 miliony przestarzałych kotłów węglowych w polskich ...

Regulacje przywrócą konkurencję

Referencyjna cena energii na giełdzie jest wartością dla całej gospodarki. Daje możliwość lepszego planowania ...