Za tydzień ruszą notowania Petrolinvestu

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Akcjami spółki będzie można znowu handlować ale pod warunkiem, że do 26 października nastąpi faktyczne podwyższenie wartości nominalnej walorów poprzez ich scalenie.

Zarząd warszawskiej giełdy poinformowała, że z dniem 26 października wykreśli Petrolinvest z listy alertów oraz pozwoli na notowana akcji spółki w systemie notowań ciągłych, ale tylko wówczas, gdy spełniony zostanie przez firmę jeden kluczowy warunek. Chodzi o podwyższenie wartości nominalnej walorów przedsiębiorstwa, poprzez ich scalenie, w wyniku czego kurs odniesienia będzie wynosił co najmniej 0,5 zł.

Do realizacji tego celu powinno dojść w najbliższych dniach. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych dokładnie na 25 października wyznaczył dzień wymiany akcji Petrolinvestu w związku z ze zmianą ich wartości nominalnej z 10 zł na 160 zł. To efekt zapowiadanego od dawna scalenia w stosunku 16 do 1. W wyniku tej operacji liczba walorów Petrolinvestu zmaleje z obecnych 241,9 mln do nieco ponad 15,1 mln.

Wcześniej decyzją zarządu GPW akcje giełdowej spółki były zawieszone od 3 października do końca roku. Uczyniono tak gdyż, Petrolinvest po raz jedenasty z rzędu został zaliczony do listy alertów. Zarząd GPW uznał wówczas, że spółka nie podjęła odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek, które w przyszłości mogłyby nie kwalifikować papierów firmy do listy alertów.

Mogą Ci się również spodobać

Czeka nas głęboka redukcja emisji CO2

Polska będzie musiała obniżyć emisję dwutlenku węgla poza przemysłem nawet o 24 proc. do ...

Fotowoltaice nie zaświeci słońce

Okres zwrotu zamontowanej na dachu instalacji do produkcji energii będzie dłuższy niż jej żywotność ...

Banki odwracają się od węgla. Ostrołęka to koniec?

Niechęć banków do finansowania inwestycji opartych na czarnym paliwie zaczęła napędzać transformację polskiej energetyki. ...

Białoruska atomówka coraz bliżej

Mińska nie stać na budowaną przez Rosjan elektrownię atomową, choć płaci za nią Kreml. ...

Libia odbuduje wydobycie

W najbliższych trzech latach Libia planuje włożyć 20 mld dol. w odbudowę branży naftowej ...

Polska mało ambitna klimatycznie i energetycznie

Warszawa nie dość, że nie pomaga w globalnej walce z ociepleniem, to ma problem ...